Jaromír Jágr dostal k narozeninám překvapivý dárek z Ruska

Foto: nhl.com

Jaromír Jágr od 15. února oficiálně patří do klubu osmačtyřicátníků a nutno podotknout, že při sledování jeho výkonů na ledovém kluzišti by mu stoupající věk hádal jen málokdo. Legendární český hokejista aktuálně dohrává kariéru v barvách milovaného Kladna, během let minulých se ovšem zapsal do paměti fanoušků po celém světě. Výraznou stopu pak nezanechal jenom v NHL, ale i v Rusku si na jeho působení stále pamatují. Minimálně jeden mladý fanoušek vzpomíná možná ještě víc, než všichni ostatní.

Chlapec dostal jméno po českém hokejistovi

Když se Jaromír Jágr poprvé rozhodl opustit zámořskou NHL, jeho první kroky nevedly domů, nýbrž do Ruska. Tam posílil klub Avangard Omsk, za nějž odehrál celkem tři sezóny. Přestože by se určitě našly týmy, kde strávil mnohem více času, i tak stačil tamním fanouškům přirůst k srdci. Jeden skalní příznivec slavné osmašedesátky se po něm dokonce rozhodl pojmenovat syna. Rok se s rokem sešel, malý Jaromír už vyrostl z dětských dupaček a stejně jako všechny ostatní děti v jeho věku používá sociální sítě.

Na Instagramu v den Jágrových narozenin zveřejnil video, ve kterém nazpíval cover verzi písně Eye of the Tiger od skupiny Survivor. Ústřední větu, která je zároveň názvem tohoto kultovního díla, ovšem stejně jako Těžkej Pokondr zaměnil za jméno „Jarda Jágr“. Příspěvek se stal prakticky okamžitě hitem internetu a donesl se samozřejmě také ke kladenskému adresátovi. Ten jej přijal za svůj a přiložil k němu vše vysvětlující komentář:

„Před devíti lety, když jsem hrál v Rusku, se mému velkému fanouškovi narodil syn. Dal mu jméno Jaromír. Dnes mi poslal písničku k narozeninám.“

Jaromír Jágr pozval chlapce do České republiky

Jaromír Jágr se na Instagramu stejně jako ostatní netajil nadšením. Chlapec totiž navzdory nízkému věku zpívá opravdu zdatně a možná by se neztratil ani v nějaké talentové soutěži. Minimálně pokud by navštívil českou verzi Superstar, v zástupu tragických výkonů by určit uspěl. Jágr si tohoto vskutku originálního dárku považuje natolik, že svého malého fanouška dokonce pozval do Prahy. Tam se totiž 10. června uskuteční unikátní show Noc s legendou, ve které bude slavný hokejista hlavní postavou.

Jágr ve Fóru Karlín hodlá diváky provést nejdůležitějšími milníky své bohaté sportovní kariéry a dopředu navíc avizoval, že nebude utíkat ani od otázek osobnějšího charakteru. Mluvit přímo a neuhýbat nedělá hokejistovi sebemenší problém, na sociálních sítích je poměrně aktivní a neustále také pořádá živá vysílání, kde se jej fanoušci ptají na všechno, co je v danou chvíli napadne. A co vy, plánujete do Prahy také vyrazit? Pokud ano, určitě na vás čeká jedinečný zážitek.

Foto: nhl.com