Gabriela Koukalová mění lyže a závodní tratě za boty na podpatcích

i Foto: biatlonmag.cz
                   

Poslední měsíce patřily sportovní média jednoznačně Gábině Koukalové a jejímu snažení o návrat do zasněžených stop. Dnes už legendární česká biatlonistka se několika fotografiemi na sociálních sítích dokonce pochlubila tvrdou dřinou v posilovně, čímž dala svým fanouškům dostatek naděje, že se opět vrátí mezi vrcholové sportovkyně. V květnu se pak nicméně rozhodla zcela nečekaně sportovní kariéru nadobro poslat k ledu. Z televizních obrazovek ovšem jen tak nezmizí, vymění totiž milované lyže a kombinézu za večerní róby a boty na podpatcích. Koukalová totiž přijala nabídku vystupovat v jedné z nejoblíbenějších televizních soutěží dnešní doby. Ve které a na kolik si díky tomu přijde?

Když hvězdy tančí, diváci jančí

Bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová se nehodlá během svého předčasného důchodu nudit ani vteřinu. Devětadvacetiletá rodačka z Jablonce a manželka tenisty Petra Koukala bude moci opět prokázat svůj smysl pro krásu (vzpomeňme na její vždy dokonalý make-up v závodech světového poháru) v televizní soutěži hvězd StarDance – když hvězdy tančí. Tu čeká na obrazovkách jubilejní desátá řada a jména hlavních protagonistů jsou dosud opředena rouškou tajemství. Koukalová je vůbec první účastnicí, jejíž jméno bylo oficiálně potvrzeno jak organizátory, tak jí samotnou.

Několikanásobná mistryně světa a dvojnásobná stříbrná olympijská medailista je dle svých slov na tanečním parketě téměř absolutním nováčkem, ale rozhodně nehází flintu do žita hned v zárodku:

„S tancem nemám velké zkušenosti, ale vím, že jsem pilná a cílevědomá čili věřím, že jsem schopná se to naučit. Zároveň ale vím, že biatlon je poměrně silový sport, a díky tomu mi ty ladné pohyby dělají celý život docela problém. Udělám ale všechno pro to, abych se to naučila.“

Tanečním partnerem pro Koukalovou bude Martin Prágr, pro něhož se jedná o první televizní akvizici a ještě k tomu v doprovodu takovéto hvězdy první kategorie. Bezprostředně po oznámení své budoucí taneční partnerky se rozzářil štěstím a netajil se, že má vedle takovéto ikony sportu rozklepaná kolena. Sám je ale sportovcem tělem i duší, takže prý doufá, že si s kolegyní budou skvěle rozumět.

Motivace pro Koukalovou? Bezesporu štědrá finanční odměna

Koukalová začne přibližně v polovině června tvrdě makat na tanečním parketu a jelikož dle svých slov není žádnou profesionální tanečnicí, bude zapotřebí vynaložit obrovský kus práce a času přípravám. To však bývalou sportovkyni nemusí příliš bolet, jelikož si díky televiznímu angažmá přijde na opravdu slušné peníze. Podle anonymních zdrojů z České televize se prý rozdávají odměny ve výši až 40 tisíc korun za jedno vystoupení. Kupříkladu loňský vítěz Josef Dvořák si za 10 soutěžních kol tedy vydělal příjemných 400 tisíc korun!

Kromě finanční odměny za každé živé vysílání se českých hvězdám vyplácí dalších 70 tisíc bezprostředně po podpisu smlouvy. Koukalová si tedy po definitivním konci na závodních tratích našla skutečně milou brigádu, co říkáte?

Foto: biatlonmag.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články