Ester Ledecká se může stát nejvýdělečnější zimní sportovkyní

Foto: time.com

Čtyřiadvacetiletá Ester Ledecká vstoupila do nového ročníku s plnou parádou. Z prvních tří závodů v alpském lyžování si odnesla zlato a „bramboru“, díky čemuž si samozřejmě vydělala pořádný balík. Na kontě má už 1,2 milionu korun a pokud bude v nastoleném trendu pokračovat i nadále, může s přehledem překonat dosavadní rekord Gabriely Koukalové, která si v roce 2015 přišla na neskutečných 6,3 milionu korun. Jsou šance dcera Janka Ledeckého skutečně reálné?

Dva úspěchy ze tří možných tvoří komfortní start

Famózní Ester Ledecká obdržela za svůj páteční triumf 1,05 milionu korun, dalších 150 tisíc přidala za sobotní čtvrté místo a nepříliš povedený obří slalom jí vynesl ještě 12 tisíc korun. Dohromady už finanční odměna dělá skoro 1,2 milionu korun, což je téměř stejná částka, jakou si v roce předešlém vydělala za celou sezónu. Sportovkyně dominující ve dvou rozdílných disciplínách neskrývala nadšení:

„Mám z toho ohromnou radost. Myslím, že jsme to vykopli dobře. A chci hlavně poděkovat svému týmu, protože odvedli fantastickou práci a já si všechny závody opravdu užila.“

Trenér Tomáš Bank vidí na své svěřenkyni ohromné zlepšení, které připisuje zejména menšímu tlaku veřejnosti. Ta totiž po neuvěřitelném triumfu na zimních olympijských hrách čekala, že Ledecká bude dosahovat medailových příček prakticky v každém dalším závodě. To však vzhledem k náročnému programu v kombinaci s paralelními disciplínami na snowboardu není dvakrát jednoduché a loňská sezóna to jasně dokázala:

„Tady v Lake Louise byl tlak opravdu minimální. Není tady jediný český novinář, jsme tu snad jen čtyři lidé z Česka. Ester je navíc starší, zkušenější a vyspělejší. Jsme rádi, že po té loňské ne až tak skvělé sezoně ukázala, že to nebyla jen náhoda.“

Ledecká může postoupit v historickém žebříčku

Ačkoli máme teprve začátek sezóny, můžeme tvrdit, že Ester Ledecká má skvěle našlápnuto k překonání letitého rekordu Gabriely Koukalové. Ta si v roce 2015 vydělala úžasných 6,3 milionu korun, o rok později sama sebe málem překonala částkou 5,6 milionu korun. Ledecká ji jako jediná v roce 2018 ohrozila, když se díky odměnám za olympijské medaile vyhoupla na třetí příčku historických tabulek s výdělkem 5,3 milionu korun.

Letos by ovšem rekord mohl opravdu padnout, protože odměny za vítězství v rámci alpského lyžování jsou mnohonásobně vyšší než v jiných oblastech zimního sportu. Ledecká by však musela pravidelně opanovat přední příčky, aby se jí akt povedlo dovést do konce. To není až tak úplně nereálné, protože jak je známo, jeden úspěch plodí úspěchy další. Touhu vítězit dokládá i nedávné vyjádření Ledecké, ve kterém odkazuje na svého dědečka Jana Klapáče, slavného hokejového útočníka:

„Jak říká můj děda: Každá sláva trvá do půlnoci.“

Foto: time.com