Ester Ledecká: Jaromír Jágr je mým přítelem na telefonu

Foto: thetimes.co.uk

Královna zimních sportů Ester Ledecká se za posledních pár let stala celebritou, která se vyrovná i takovým velikánům, jako je například slavný hokejista Jaromír Jágr. Právě s legendární osmašedesátkou pojí profesionální snowboardistku a lyžařku pevné přátelství, které vzniklo během nedávného internetového rozhovoru. Sportovkyně má prý na Jágra dokonce uložené telefonní číslo, k jehož vytočení se hodlá uchýlit v momentě, kdy na tom nebude psychicky nejlépe. Moc dobře ví, že známý vtipálek má zkušeností na rozdávání a navíc dokáže v důležitých momentech uklidnit. Co dalšího Ledecká během tiskové konference prozradila?

Internetový rozhovor, který Ledecké hodně pomohl

Během uplynulého léta trávila Ester Ledecká dovolenou v Řecku a v té době ji oslovil Jaromír Jágr, s nímž později udělala internetový rozhovor. Slavná dvojice spolu klábosila téměř tři hodiny a dcera populárního muzikanta Janka Ledeckého se dodnes netají tím, že pro ni byl dialog s velkým hokejistou opravdu přínosný. Mimo kamery prý navíc dostala několik cenných rad, z nichž stále čerpá inspiraci. S těmito informace se svěřila na tiskové konferenci, kam měla Jágra v plánu původně pozvat. Nakonec si tento krok rozmyslela, protože si jej chce „šetřit“ na horší časy.

„Jaromíra samozřejmě nebudu otravovat s každou prkotinou, ale je dobrý mít na telefonu někoho, kdo má mnohonásobně víc zkušeností a je také hvězdou světového formátu. Takže jsem ráda, že kdybych byla smutná a bylo by to se mnou hodně špatný, mám komu zavolat. Je to v podstatě takový můj přítel na telefonu.“

Ester Ledecká a její dosavadní kariéře ve sněhové stopě

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy se snowboardingu a alpskému lyžování věnuje od útlého věku. Prvních úspěchů dosáhla už v juniorských kategoriích, kdy se stala dvojnásobnou mistryní světa. Byl to ovšem pouhý začátek kariéry, která později upoutala nejen celou Českou republiku. Mezi její nejcennější kovy patří především dvě zlaté medaile ze Zimních olympijských her v Pchjongčchangu, kde ovládla obě své stěžejní disciplíny. Tenkrát ani sama nemohla uvěřit tomu, že se jí něco takového podařilo.

Během posledních čtyř sezón pokaždé vyhrála hodnocení paralelních disciplín ve Světovém poháru. V letech 2016 a 2017 vyhrála anketu Král bílé stopy. O rok později se stala nejlepším Sportovcem roku v České republice a rekordním náskokem udělených bodů a jejích úspěchů si všiml také prezident Miloš Zeman, který jí udělil Medaili Za Zásluhy. Stala se rovněž tváří mnoha reklamních kampaní, které jí vynesly pořádné jmění.

Foto: thetimes.co.uk