Ronaldinho tráví domácí vězení ve vířivce a posilovně

i Zdroj fotografie: besoccer.com
                   

Legendární fotbalista Ronaldinho byl před nedávnem společně se svým bratrem zadržen na území Paraguaye, kde čelí podezření z falšování osobních dokladů a také praní špinavých peněz. Poměrně závažná obvinění na někoho, kdo byl ještě před nedávnem ikonou mnoha malých fotbalistů po celém světě, nemyslíte? Nicméně člověk se stává vinným teprve ve chvíli, kdy jej tak označí soud. A k tomu v případě Brazilce ještě nedošlo. Čekání na konečný verdikt si proto zpříjemňuje v domácím vězení, které by mu asi každý z nás záviděl. Jedná se totiž o luxusní hotel s bohatým relaxačním vybavením a příjemnými zaměstnanci házejícími jeden obdivný pohled za druhým. Pojem „kriminál“ tak pro nás dostává zcela jiný rozměr.

Někdo si prostě luxus může dovolit absolutně kdekoli

Čtyřicetiletý Brazilec Ronaldo de Assis Moreira (zkráceně Ronaldinho) definitivně pověsil kopačky na hřebík v roce 2016, ani poté se však své životní vášně úplně nevzdal. Stal se ambasadorem slavné Barcelony, v jejíchž barvách strávil zřejmě neúspěšnější léta své  dráhy profesionálního sportovce. Nutno ovšem podotknout, že z veřejného dění postupem času téměř vymizel a kdybyste se ještě před půl rokem zeptali známých, co asi Ronaldinho dělá, nikdo z nich by vám nedokázal odpovědět.

Do povědomí veřejnosti se legendární záložník znovu dostal až na začátku roku 2020, kdy jej během výletu do Paraguaye zadržela policie a spolu s ním i jeho bratra. Pořádkové jednotky u vysloužilého fotbalisty objevily falešné cestovní doklady a postupem času k tomuto obvinění připojili také podezření z praní špinavých peněz na území jejich státu.

Prvních pár týdnů strávil Ronaldinho v tamním vězení, kde se stal ze dne na den místní celebritou. Spolubydlící se s ním vesele fotili a když došlo na společné chvíle ve venkovních prostorách, zahráli si všichni společně fotbal. Geniální sportovec musel za zdmi věznice dokonce oslavit i narozeniny. Zlom přišel před týdnem, kdy on i jeho bratr zaplatili kauci 800 tisíc korun, na základě které mohli být propuštěni do domácího vězení. A rozhodně nejde o jen tak ledajaký objekt.

Totální izolace, avšak s luxusním zázemím

iZdroj fotografie: fcbarcelona.com
Zdroj fotografie: fcbarcelona.com

Ronaldinho je společně se svým bratrem aktuálně jediným hostem luxusního hotelu v Asunciónu, kde obývají prezidentské apartmá. Součástí jejich běžné denní rutiny je pak samozřejmě vířivky, posilovna, bazén, lahodné stravování a také trénink s míčem, který jim donesli zaměstnanci. Ronaldinho si tak momentálně zpříjemňuje čekání na soudní líčení tak, že piluje své pověstné triky a navíc se u toho natáčí na internet. Díky celosvětově propírané kauze se z něj opět stala hvězda obrovských rozměrů, takže videa sleduje ohromná masa lidí.

Ronaldinho je proto zářným příkladem, že i z mála se dá s trochou štěstí vytěžit maximum a přes počáteční problémy si zřejmě pobyt v Paraguayi náramně užívá. Černou kaňkou zůstává jenom nařízená izolace, kvůli níž se nesmí stýkat se svými přáteli a rodinou. V dobách technologického pokroku to ovšem není nepřekonatelný problém, že?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články