Deontay Wilder svádí neúspěch na příliš těžký kostým

i Foto: express.co.uk
                   

Byl to souboj na život a na krev. Do ringu se proti sobě postavila dvě nemilosrdná zvířata, vítězem se ovšem mohlo stát pouze jedno z nich. Tyson Fury v zápase proti Deontayi Wilderovi držel otěže pevně v ruce a v sedmém kole se radoval ze zisku mistrovského pásu poté, co soupeřův tým kvůli obavám o zdraví zápasníka raději ukončil boj vhozením bílého ručníku. Poražený americký bijec se s odstupem několika dnů nechal slyšet, že touží po další odvetě a prohru navíc přičítá příliš těžkému kostýmu, v němž nastupoval.

Fury naprosto dominoval, Wilder se zlobil na tým

Jednatřicetiletý Tyson Fury předvedl výkon vhodný obdivu. Svého soupeře v ringu naprosto zdemoloval, několikrát posadil na zadek a způsobil mu mnoho krvavých šrámů. Přibližně od třetího kola se zdálo, že se Deontay Wilder neudrží na nohou a zápas spěje ke konci. Nakonec vydržel odolávat ranách britského zápasníka dlouhých sedm kol, poté jeho tým vhodil do ringu bílý ručník a trápení kvůli obavám o boxerovo zdraví raději ukončil.

Bývalý šampion WBC se po skončení klání rozčiloval, že měl ještě dost sil a nechával si to nejlepší nakonec. Je totiž pověstný tím, že zápasy pro něj končí jediným úspěšným zásahem z říše zázračných. Vyhrál tak už ostatně 41 ze svých 43 duelů:

„Vždycky svému týmu jasně opakuji, aby za žádných okolností neházel ručník do ringu. Já jsem prostě výjimečný boxer a pořád jsem měl ještě nějakých pět kol k dobru. Nezáleží na tom, jak to vypadalo zvenčí. Pořád jsem byl v zápase a mohl jsem odejít jako vítěz.“

O tom však většina fanoušků v Las Vegas i doma u televizních obrazovek nebyla přesvědčena, průběh zápasu hovořil jednoznačně. Fury se zaskvěl agresivním stylem a svého soupeře několikrát zahnal do kouta. Smrtící údery jeho pravačky si téměř pokaždé našly cíl.

Deontay Wilder hledá důvody, proč v boji neuspěl

Čtyřiatřicetiletý Wilder tři dny po prohraném boji přispěchal s vysvětlením, proč podle jeho názoru neuspěl. A budete se opravdu divit, kdo nebo co za to může. Vinou obrovské síly soupeře to prý rozhodně nebylo:

„Fury mě nezranil ani náhodou. Faktem bohužel je, že jsem špatně odhadl váhu svého kostýmu. Měl jsem ho na sobě už 15 minut před zápasem, co se ukázalo jako špatný nápad. Od začátku jsem měl unavené nohy a ve třetím kole už totálně vypověděly službu. Zkoušel jsem si ho noc předtím, ale nemyslel jsem si, že bude až tak těžký. S helmou a bateriemi vážil kolem dvaceti kilo. To se prostě nedalo.“

Ať už mělo výsledek zápasu na svědomí cokoliv, musíme podotknout, že onen těžký kostým si Deontay Wilder vybral sám a nikdo jej nenutil, aby vzdával hold Měsíci afroamerické historie. Extravagantní brnění údajně stálo kolem 900 tisíc korun, takže kdyby ho raději nechal ležet v obchodě, možná by dle svých slov zvítězil a navíc by ještě ušetřil peníze. I tak ale jeho vyjádření působí spíše jako výmluva za to, že svému soupeři jednoduše nesahal ani po kotníky.

Foto: express.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?