Co jste nevěděli o boxu?

                   

Jestli přemýšlíte o tom, že byste měli začít sportovat a zatím jste si ještě nevybrali sport, tak byste to mohli zkusit s boxem. Většina lidí si myslí, že je to sport čistě jenom pro muže, avšak ženy se u něj též dostatečně vybijí. Je to ideální sport právě pro ty, kteří ze sebe potřebují dostat zlost, kterou v sobě mají. Na první pohled se to určitě zdá nebezpečné, ale až tak hrozné to nemusí být. Sice se rozdávají tvrdé rány, ale musí se u toho také přemýšlet. Stačí jedna chyba a můžete se poroučet k zemi. Box tudíž není taková hrůza, jak to může vypadat.

Jestliže už tento sport máte v oblibě nebo s ním budete začínat, tak je dobré, něco si o něm zjistit. Tak tady je pár zajímavostí.

Boxerské zajímavosti:

  • Tak tedy – dříve se bojovalo jenom holými pěstmi, protože rukavice se prostě nepoužívaly. To se změnilo až v roce 1867, kdy se ustanovila určitá pravidla zápasu, mimo jiné už byla podmínka mít rukavice. Do té doby však ani ťuk. Nepoužíval je ani John L. Sullivan, ten si je dával čistě výjimečně.
  • V boxu existuje mnoho legend, ale jednou z největších byl Muhammad Ali. Ten byl proslulý tím, že boxoval s rukama nízko u těla. Hodně lidí si myslelo, že jde o styl, který byl čistě jeho, ale on pouze kopíroval Aarona Browna, který měl přezdívku The Dixie Kid.
  • Boxerům a lidem okolo je celkem jedno, jaký mají věk. Důkazem je například Herbert Odom, který se do profesionálního boxu dostal těsně před svými padesáti lety, konkrétně ve 46 letech. V té době zvítězil, a to ve dvou kolech.
  • Jestliže někoho zajímá klubová historie, tak vůbec prvním boxerským klubem byl Pugilistic Club. Založen byl už v roce 1814.
  • Box nebo spíše boxeři dost často používají přirovnání, že je jako McCoy. Ti, kdo se o tento sport dosud nezajímali, asi nevědí, co to vlastně znamená. Pojí se to s bývalým boxerem Charlesem McCoyem, jenž se honosil přezdívkou Kid. S velkou oblibou dokázal zmást soupeře tím, že si mysleli, že je nemocný nebo zraněný. Pak už jim jen předvedl, že mu naletěli.
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články