Co jste možná nevěděli o zesnulém basketbalistovi Bryantovi

Foto: larrybrownsports.com

Letecká havárie, při níž zahynulo devět lidí včetně basketbalisty Kobeho Bryanta a jeho třináctileté dcery, zasáhla v neděli večer celý svět. Rodák z Philadelphie patřil k největším osobnostem zámořské NBA a ani po skončení kariéry profesionálního sportovce neodešel do ústraní. V tomto článku vás hodláme provést všemi důležitými milníky, které jeho život protínaly. Pamatujete si je všechny, nebo vám některé informace unikly?

Klubová legenda Los Angeles Lakers

Osmnáctiletý mladík, který svým stylem leckomu připomínal slavného Michaela Jordana, přestoupil do týmu Los Angeles Lakers v roce 1996 a přestože měl čas od času spory s vedením, milované barvy nikdy nevyměnil. Díky tomu ostatně vládne klubovému žebříčku v počtu odehraných sezón, zápasů, trestných hodů či nastřílených košů. Když se v roce 2016 loučil s kariérou, deník ESPN jej ve spolupráci s funkcionáři Lakers označil za druhého nejlepšího hráče historie klubu.

Podobnost s Michaelem Jordanem nebyla jen čistě náhodná. Kobe Bryant vytáhlého rodáka z Brooklynu bezmezně obdivoval a toužil se vyrovnat jeho šesti mistrovským prstenům. To se mu nakonec nepovedlo a do skonání věků bude o jeden prsten zaostávat. Existuje ovšem disciplína, ve které Jordana přeci jen dokázal předehnat. V roce 2006 nasbíral během zápasu proti Torontu neskutečných 81 bodů a zařadil se na druhé místo historických tabulek hned za Wilta Chamberlaina, který jichž v rámci jednoho klání ukořistil sto.

Bryant se na úspěchy hodně nadřel

Ačkoli měl Kobe Bryant nesporný talent od Pána Boha, moc dobře věděl, že pouze s ním si nevystačí. Proto věnoval tréninku nadstandardní množství času a energie, o čemž koluje řada humorných historek. S kondičním koučem se kupříkladu vydal do nevadské pouště na šedesát kilometrů dlouhou projížďku na kole, při které dvojice zabloudila a na místo určení dorazila až kolem druhé hodiny ranní. Ani to však Bryanta neodradilo od toho, aby o pár hodin později zamířil do tělocvičny a piloval střílení na koš.

Soudní líčení kvůli údajnému znásilnění

Kobe Bryant byl na palubovce naprosto bezchybný. V osobním životě se to však říci nedalo. Manželku Vanessu opakovaně podváděl, což se veřejnost prostřednictvím bulvárních novinářů pokaždé dozvěděla. Nikdy však nedošlo na rozvod. Rozverný způsob života se basketbalistovi vymstil v roce 2003, kdy jej hotelová recepční obvinila ze znásilnění. Bryant nakonec přiznal, že se ženou skutečně sexuálně „uletěl“, nicméně tvrdil, že dívka s aktem souhlasila.

Hrozilo mu odnětí svobody na čtyři roky. Spor ovšem nakonec skončil dříve, než vůbec pořádně začal. Dívka totiž zcela přišla o svou důvěryhodnost. Na povrch vyplavalo, že několikrát před údajným incidentem se pokusila o sebevraždu, navíc střídala partnery jako na běžícím pásu a známí ji dokonce označovali za notorickou lhářku. Svou výpověď tedy nakonec stáhla, Bryant se jí veřejně omluvil za nepříjemnosti a domluvil se na finančním vyrovnání.

Foto: larrybrownsports.com