Bojové sporty neznamenají vyloženě nebezpečí

                   

Ve svém životě by lidé měli sportovat, protože tím dělají něco pro své zdraví, a to jak fyzické i psychické, přece se říká ve zdravém těle, zdravý duch. Sport je jedna z nejefektivnějších činností, jak trávit volný čas. Navíc tím děláme něco výrazného pro své zdraví, a to není přece k zahození. Obvykle se každý rozhoduje mezi tenisem, plaváním, během, badmintonem, případně golfem. Tyto sporty však obvykle děti moc neberou.

Dívky se specializují na balet, protože chtějí mít takový ten princeznovský pocit, v pozdějším věku se z baletu přechází na mažoretky. Kluci a sport, to je sáhodlouhé téma, protože tam vedou obvykle fotbal s hokejem, na druhé straně existují chlapci, kteří by do těchto sportů nešli ani kdyby je mučili, což obvykle s velikou nelibostí nesou tatínci. Není třeba házet flintu do žita, existují další sporty, například bojové. Těch je hodně a kluci se tak aspoň vybijí na tréninku a doma budou v klidu.

Jako nejvhodnější je zcela jistě karate

Když se tedy rodiče rozhodnou pro bojový sport, tak by měli své dítě přihlásit právě na karate – jedná se spíše o bojové umění než bojový sport. Je to opravdu vysoce oblíbená sportovní aktivita, například díky různým asijským filmům, ve kterých vystupuje Jackie Chan, velká to hvězda bojového umění a podle mnohých ten nejlepší, ne nadarmo je to mistr bojových umění. Kromě toho, že se dítě naučí karate, tak mu to zlepší i jiné dovednosti – pozornost, soustředění, zbystří se zrak, předvídavost, myšlení. O tomhle všem a ještě mnohém dalším je karate. Nemusí se však hlásit jenom kluci, karate je pochopitelně i pro dívky, koneckonců existuje neskutečná řada asijských, ale i amerických či evropských hereček, které jsou a tom stejně jako Jackie Chan, například fenomenální Cynthia Rothrock.

V každém bojovém sportu je myšlení zásadní záležitostí. Za těmito sporty není jen touha někomu pořádně naložit na frak, je nutné zapojit hlavu a mozek. Chvaty, které jsou prováděny se musí ovládat úplně dokonale, není absolutně vůbec možné je provádět na náhodu – to není v žádném případě filozofií karate.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články