Liberecký hokejový klub žádá ministra zdravotnictví, aby povolil přítomnost fanoušků na semifinálové zápasy extraligy

                   

Jméno soupeře pro semifinálové zápasy ještě neznají ale i tak už zbrojí, a to jak na poli hokejovém, tak na poli diplomatickém.

Hokejový klub Bílých Tygrů žádá ministerstvo zdravotnictví, aby udělilo výjimku a pustilo při semifinálových zápasech na tribuny alespoň část jejich fanoušků. Ohrazují se tím, že Slavie pro zápas Evropské ligy s Leicesterem City výjimku dostala.

„Stejně jako jsou zápasy Evropské ligy svátkem pro český fotbal, Generali Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy ledního hokeje 2021 je vrcholem hokejové sezony, který by si alespoň minimální množství otestovaných fanoušků na stadionech zasloužil,“ napsal v dopise pro ministra zdravotnictví Jana Blatného a hlavní hygieničku Pavlu Švrčinovou jednatel Bílých Tygrů Lukáš Přinda. Dopis byl už zveřejněn i na sociálních sítích libereckého klubu.

iZdroj fotografie: Freepik

„Jsme připraveni postupovat dle již ověřeného modelu, který byl představen na utkáních fotbalové Slavie v Evropské lize. Zajistíme otestování vámi stanoveného množství návštěvníků metodou PCR ve vámi stanoveném horizontu před startem akce. Stejně tak zaručujeme dodržení všech souvisejících hygienických opatření, která budou v takovém případě stanovena,“ vzkazují Blatnému.

Hokejová hala v Liberci má kapacitu celkem 7500 fanoušků. „Vzhledem k celkové kapacitě Home Credit Areny jsme schopni pro danou akci zajistit dostatečné rozestupy, stejně jako další nutná hygienická opatření (dodržet určený čas mezi otestováním fanouška a začátkem akce, nošení respirátorů, zákaz prodeje občerstvení, různé vstupy pro různé skupiny fanoušků),“ slibuje Liberec. Bílí Tygři postoupili do semifinále tou nejrychlejší cestou přes Hradec Králové, který porazili 4:0 na zápasy.

iZdroj fotografie: Freepik

Podle aktuálních vládních bezpečnostních nařízení nesmí být na stadionu víc než dvě stě lidí. Podle původního plánu má semifinále začít v sobotu 3. dubna a Liberec odehraje svá domácí utkání s největší pravděpodobností 7. a 8. dubna. Záleží to ještě na postupujících týmech ve zbylých dvou sériích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka