Liberecký hokejový klub žádá ministra zdravotnictví, aby povolil přítomnost fanoušků na semifinálové zápasy extraligy

Zdroj fotografie: Depositphotos

Jméno soupeře pro semifinálové zápasy ještě neznají ale i tak už zbrojí, a to jak na poli hokejovém, tak na poli diplomatickém.

Hokejový klub Bílých Tygrů žádá ministerstvo zdravotnictví, aby udělilo výjimku a pustilo při semifinálových zápasech na tribuny alespoň část jejich fanoušků. Ohrazují se tím, že Slavie pro zápas Evropské ligy s Leicesterem City výjimku dostala.

„Stejně jako jsou zápasy Evropské ligy svátkem pro český fotbal, Generali Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy ledního hokeje 2021 je vrcholem hokejové sezony, který by si alespoň minimální množství otestovaných fanoušků na stadionech zasloužil,“ napsal v dopise pro ministra zdravotnictví Jana Blatného a hlavní hygieničku Pavlu Švrčinovou jednatel Bílých Tygrů Lukáš Přinda. Dopis byl už zveřejněn i na sociálních sítích libereckého klubu.

Zdroj fotografie: Freepik

„Jsme připraveni postupovat dle již ověřeného modelu, který byl představen na utkáních fotbalové Slavie v Evropské lize. Zajistíme otestování vámi stanoveného množství návštěvníků metodou PCR ve vámi stanoveném horizontu před startem akce. Stejně tak zaručujeme dodržení všech souvisejících hygienických opatření, která budou v takovém případě stanovena,“ vzkazují Blatnému.

Hokejová hala v Liberci má kapacitu celkem 7500 fanoušků. „Vzhledem k celkové kapacitě Home Credit Areny jsme schopni pro danou akci zajistit dostatečné rozestupy, stejně jako další nutná hygienická opatření (dodržet určený čas mezi otestováním fanouška a začátkem akce, nošení respirátorů, zákaz prodeje občerstvení, různé vstupy pro různé skupiny fanoušků),“ slibuje Liberec. Bílí Tygři postoupili do semifinále tou nejrychlejší cestou přes Hradec Králové, který porazili 4:0 na zápasy.

Zdroj fotografie: Freepik

Podle aktuálních vládních bezpečnostních nařízení nesmí být na stadionu víc než dvě stě lidí. Podle původního plánu má semifinále začít v sobotu 3. dubna a Liberec odehraje svá domácí utkání s největší pravděpodobností 7. a 8. dubna. Záleží to ještě na postupujících týmech ve zbylých dvou sériích.