Basketbalisté LA Lakers prohráli na domácí desce s Atlantou 94:99. LeBron James nedohrál kvůli zranění

NBA zápas Los Angeles versus Atlanta měl překvapivý výsledek, a to prohru pro basketbalisty Lakers, kteří navíc řeší zranění svého hráče.

Lakers nestačili v zápase nejznámější basketbalové soutěže NBA Atlantě a prohráli 94:99. Co je ale trápí víc, je zranění hvězdy týmu LeBrona Jamese. Ten byl už v první půli nucen opustit hrací desku kvůli zranění kotníku. Podle dosavadních informací není jasné, jak moc je jeho zranění vážné a jak dlouho bude obhájcům titulu v zápasech chybět. Pro Lakers to není vůbec příznivá situace, protože mimo hru je už druhá z hlavních opor týmu Anthony Davis.

LeBron James po deseti minutách hry po souboji o míč spadl s bolestivou grimasou na zem, po tom co do něj skočil Solomon Hill. „Od Hilla to byla nebezpečná hra. Rozhodčí to měli posoudit přísněji než jen odpískat faul,“ řekl Montrezl Harrell. Po chvilce se ještě James vrátil do hry, kde dokonce trefil trojku, a tím prodloužil svůj rekord soutěže v podobě 1036 zápasů nejmíň s deseti body. Hned na to si ale vzal time out a odešel do šatny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Nic mě nenaštve víc, než když nemohu být na hřišti pro mé spoluhráče. Jsem z toho zničený. Ale začíná má cesta, abych se vrátil rychle, jako kdybych nechyběl,“ napsal James na sociální sítě. „Muselo ho to hodně bolet, protože jsem ho ještě neviděl takto křičet,“ popsal jeho spoluhráč Kyle Kuzma. Výkony Lakers šly po zranění Jamese dolů, především ve třetí čtvrtině, kdy netrefili prvních 11 střel a Atlanta získala rozhodující trhák. Atlanta se tak posunula na čtvrté místo Východní konference. Třetí jsou s velkým náskokem Milwaukee Bucks.

Philadelphia si snadno poradila se Sacramentem 129:105 a dále si drží první místo Východní konference. Sixers dokázali rozhodnout už v úvodní čtvrtině, ve které nastříleli 42 bodů a získali náskok více než dvacet bodů. Právě v rozhodujícím prvním poločase dal Tobias Harris 23 ze svých celkových 29 bodů. Philadelphii se zápas vydařil i přes absenci dvou zraněných hvězd Joela Embiida a Bena Simmonse.

„Nemá smysl řešit, že nám někdo chybí. Já to pokaždé beru jako osobní záležitost, když si lidé myslí, že nemůžeme vyhrát bez našich hvězd. Já ale vím, jak dobrý tým máme. Máme naši kulturu a systém, který funguje, když ho dodržujeme a věříme mu. Jsme sakra dobrý tým,“ prohlásil Tobias Harris. Z rychlého a dobrého nástupu těžili také basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří porazili Charlotte 125:98. Paul George nasbíral v tomto utkání jedenadvacet bodů a deset asistencí.