10-ti minutové cvičení podle modelek od Victoria´s Secret

                   

Znáte ty štíhlé modelky na přehlídkovém mole, které se předvádějí jenom ve spodním prádle? Tak ani ty nemají svou postavu zadarmo. Vděčí za ni rafinovaně poskládanému cvičebnímu plánu, který přitom nezabere více než 10 minut denně. Pokud i vy toužíte po křivkách těchto modelek, vyzkoušejte tento krátký trénink.

Cvičební plán pro vás

Aby tyto cviky byly efektivnější, je lepší cvičit ráno, kdy vaše tělo ještě nemá cukry získané jídlem a tudíž spaluje rovnou tuky. Touto krátkou rozcvičkou se vám rovněž rozproudí krev a do žil se vlije energie – proto není příliš vhodné cvičit před spaním. A zde jsou jednotlivé cviky:

  • Speed skater – v této poloze jsem v podřepu a mírném stoji rozkročném. Ruce ohněte v lokti a držte je před obličejem. Střídavě přenášejte váhu z jedné nohy na druhou tím, že jednu nohu dáte do strany a dotknete se s ní podlahy. Vrátíte ji zpátky a totéž na druhou stranu. Vydržte cvik opakovat 1 minutu.
  • Podřepy plié – začínáte v širokém stroji rozkročném. Ruce si dejte na břicho, abyste cítili, jak dýcháte. Klesněte do širokého podřepu a zase nahoru. Opakujte 25x
  • Poskoky do stran – pozice je stejná jako v u prvního cviku. Mírný podřep a stoj rozkročný. U tohoto cviku ale budete poskakovat do strany s celým tělem. Při dopadu nohy vždy mírně pokrčte. Vydržte 1 minutu.
  • Zdvihy nohou – postavte se, jako kdybyste chtěli dělat holubičku. Váhu nechte na přední noze, zadní nohu jenom mírně zanožte. Ruce udržujte ve vzduchu před sebou. Zadní nohu pomalu zvedejte. Nedělejte to švihem, ale pomalu tahem, abyste cítili svaly. Opakujte 25x na každou nohu.
  • Zanožení křížem – postavte se do mírného stoje rozkročného. Ruce dejte k hlavě, jako kdybyste se vzdávali a udržujte je tak. Levou nohu překřižte co nejvíce dozadu. Vraťte ji zpět a totéž udělejte s pravou nohou. Vydržte 1 minutu.
  • Létání – pozice mírného stoje rozkročného. Předkloňte se, abyste měli rovná záda, a potom hmitněte tahem rukama nahoru a dolů. Ruce zvedejte maximálně do roviny zad. Až ruce klesnou, narovnejte se. Opakujte 25x.
  • Poskoky plié – tento cvik je stejný jako podřepy plié, jen se do jednotlivých pozic dostáváte poskočením. Začínáte s nohami u sebe a poté skokem je dáte od sebe a klesnete do podřepu. Poskočením se dostanete do výchozí pozice.
  • Podřepy s unožením – postavte se s nohami u sebe. Levou nohu rozkročte od těla a udělejte plié podřep. Poté nohu tahem vraťte k pravé noze, která zůstala na místě. Opakujte 14x na každou nohu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články