Právník Michaela Schumachera promluvil: Proč rodina dekádu tají zdravotní stav legendárního závodníka?

Od jeho tragické nehody při lyžování uplynulo více než deset let, přesto stále není jasné, jaký je aktuální stav legendárního závodníka Formule 1 Michaela Schumachera. Proč?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na konci prosince uplyne deset let od vážné nehody, která otřásla světem motorsportu. Sedminásobný mistr světa Formule 1 a jeden z nejpopulárnějších jezdců historie Michael Schumacher tehdy při lyžování v Alpách havaroval a utrpěl vážný úraz hlavy. Krátce byl kritickém stavu v kómatu, absolvoval řadu operací. Po roce a půl opustil nemocniční zařízení a jeho léčení nadále pokračuje v utajení. Samotný zdravotní stav Němce tak zůstává velkou záhadou.

Od vážné nehody totiž není přesně znám rozsah zranění bývalého německého jezdce a v posledních letech se množství informací ještě zužuje. Schumacherův zdravotní stav je tak zahalen více než dekádu velkým tajemstvím. Dlouholetý zástupce Schumacherovy rodiny Felix Damm nyní přiznal, že rozhodnutí nesdělovat zdravotní stav legendárního závodníka padlo již těsně po zranění. „V té době jsme zvažovali, jestli máme zveřejnit závěrečnou zprávu o jeho stavu,“ uvedl pro Legal Tribune Online.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tím by to ale celé nekončilo. Kdybychom to udělali, tak bychom museli zprávu neustále aktualizovat. Bezprostředně po nehodě tak hrozilo riziko ztráty kontroly nad fámami, které kolovaly o jeho zdravotním stavu,“ dodává Damm s tím, že rodina a její právníci se nakonec rozhodli nezveřejňovat žádné informace. Schumacherův zdravotní stav tak zůstává nejasný. „Myslím si, že většina fanoušků to zvládne, i když nebudou vědět, jak na tom Schumi právě je,“ míní.

Schumacherův právník: Utajování bude pokračovat

Přesto se čas od času objeví náznaky informací ze strany přátel slavného jezdce a na veřejnost proniknou kusé informace. Sám Damm však zdůrazňuje, že s podobným chováním nesouhlasí a ochrana soukromí je podle něj pro celou rodinu v současné chvíli nejdůležitější. „Je to nedobrovolné narušení soukromí, dotčená osoba má právo se proti tomu bránit. I když informace pocházejí od blízkých,“ zakončil Damm s tím, že utajování bude pokračovat zejména z důvodu ochrany soukromí jak legendy Formule 1, tak jeho rodiny.

Rozumíte důvodům, proč rodina tají zdravotní stav Michaela Schumachera?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články