Zdravý alkohol, se kterým se dokonce hubne a snižuje cholesterol

                   

Červené víno je alkoholický nápoj, který může pomoci vašemu zdraví, a to v mnoha ohledech. Že tento zkvašený mošt z vinné révy pomáhá na pocuchané nervy a udržuje určitou psychickou rovnováhu, na to přišlo již mnoho žen. Nyní se ale ukazuje, že tento blahodárný mok umí mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Látky, které obsahuje, mají totiž vliv i na naši fyzickou harmonii. Nechte se na jednu skleničku suchého červeného vína zlákat a hned zjistíte, že vlastně děláte dobře svému tělu.

Červené víno je plné antioxidantů

Antioxidanty snižují pravděpodobnost vzniku některých typů rakoviny nebo srdečně-cévních chorob. Stojí tedy na straně dobra především z hlediska boje proti některým nemocem. Asi nejvýraznějším antioxidantem je potom resveratrol, který má mít řadu léčivých účinků. Zabraňuje vzniku cukrovky, obezity, srdečních onemocnění a celkově prodlužuje život i jeho kvalitu. Minulostí je také vysoký krevní tlak nebo vysoký cholesterol. Zřejmě tato látka stojí i za zdravím a životním stylem Francouzů a Italů. Ti jsou proti mnoha nemocem odolnější a jen tak je něco neskolí.

iDenně jedna sklenička vína zatočí s mnoha nemocemi.

Jak na vinnou dietu

Podle studie provedené na Purdueově univerzitě v americké Indianě bylo prokázáno, že suché červené víno obsahuje jistou sloučeninu látek, které zabraňují nedospělým tukovým buňkám dorůstat. Jedná se tedy o látku bojující proti nadbytečným kilogramům. Pokud se rozhodnete užívat červené víno jako medicínu pro své zdraví, potom nezapomínejte, že všechno by se mělo brát s mírou. Jinak tomu není ani v případě tohoto elixíru mládí. Ženám bude stačit jedna sklenička, mužům potom skleničky dvě. Vždy ale nezapomeňte množství přizpůsobit podle své tělesné konstrukce, věku, možnostem apod. Červené víno by se mělo pít denně, aby byl jeho účinek zaručen. Určitě ale dodržujte udané množství, protože jinak naopak pocítíte jeho špatnou stránku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články