Těchto 9 potravin můžete jíst i večer, aniž byste přibrali

                   

Přibližně od sedmé hodiny večer dochází k útlumu našeho organismu, který se chystá na spánek. Metabolismus se zpomaluje, proto vám po některém těžkém jídle může být večer nevolno a bude se vám špatně spát. Tělo si s ním totiž takto večer neumí už moc poradit, čehož může být důsledkem i tloustnutí, již zmíněný nekvalitní spánek, únava, noční můry, apod. Pokud ale večer máte hlad, pak přichází dilema – jít spát o hladu nebo si nabídnout něco z lednice? Podívejte se, co si můžete dát, aniž by to pro vás mělo ony nepříjemné důsledky.

Potraviny, které jsou povoleny i večer

  1. Sýr – míněn je nízkotučný plátkový sýr, který nezatíží organismus.
  2. Jogurt – především bílý jogurt bez přidaných cukrů se vám bude dobře trávit a snadno vás zasytí.
  3. Krekry – jsou suché a chuťově nevýrazné, ale zahnat hlad umí. Obzvlášť účinné jsou, pokud je zapijete vodou, protože vám v žaludku nabobtnají.
  4. Popcorn – ale pozor, jedná se o popcorn bez příchuti. Slaný by vás totiž na noc zatížil a tlačil by vás v žaludku. Sladký potom může vaše tělo zase probudit a narušit tak jeho biorytmus. Zapomeňte rovněž na polévání máslem nebo jinou polevou.
  5. Vajíčko – vařené naměkko nebo natvrdo. Obsahuje spoustu bílkovin a zdravých tuků. Míchaná vejce si nedělejte, těžko se tráví a špatně se po nich spí.
  6. Zelenina – většinu druhů zeleniny lze konzumovat naprosto kdykoliv během dne, aniž by to mělo nějaké důsledky. Přesto vhodnější jsou vodovější druhy zeleniny jako je okurka nebo rajčata, naopak například paprika by vás mohla tížit.
  7. Banán – výrazně zasytí žaludek, aniž byste po něm přibrali.
  8. Třešňový džus – sladká chuť zažene chuť na sladké a voda zaplní prázdný žaludek.
  9. Jablečné pyré se skořicí – skořice je velmi vhodná na spaní a jablko jako takové se snadno tráví. Výborná kombinace i večer před uložením do postele.
iPo jablku se skořicí se vám bude velmi dobře spát.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články