Ruská fackovaná je jedním z nejdrsnějších sportů na světě, podívejte se sami

Box nebo některá bojová umění jsou asi jediná, která se mohou vyrovnat jiné sportovní disciplíně, která se do světa šíří z Ruska. Jedná se o brutální fackovací soutěže, jejichž cílem je vydržet co nejvíce úderů do tváře.

Facka neboli políček je úder otevřenou dlaní do tváře jiného člověka. Ačkoliv má facka spíše ponížit osobu, která ji dostala, může způsobit i určitá zranění. Ta sice nejsou cílem, ale přesto k nim může dojít. Dříve bylo fackování používáno dokonce jako výchovný prostředek či jako pomůcka pro zapamatování určité události – po úderu se paměť k danému momentu utužila. Fackovaná jako sport se ale začíná stávat poměrně oblíbeným fenoménem, který se šíří z Ruska, protože tam je zkrátka a dobře možné naprosto všechno. Podívejte se, jak tento sport vypadá.

 

Facka jako riziko pro zdraví

Facka drobnějšího formátu vám sice žádné zdravotní následky nepřinese, ale když vás udeří silný muž, kteří velmi přesně míří a úmyslně vás chce uhodit co nejvíce, potom může k určitým komplikacím dojít. Takto silný úder do tváře může způsobit například:

  • slabší otřes mozku
  • rozostřené vidění
  • bolesti zubů
  • mdloby
  • protržení ušního bubínku
  • dočasné ohluchnutí
  • silná rotace hlavy, jejímž důsledkem může být i smrt

 

,Fackovaná nejen jako drsná zábava

Udeřit někoho dlaní do tváře velkou silou, vyžaduje poměrně velkou zručnost a určitou techniku. V Rusku o tom muži vědí své, neboť zde už fackování nepředstavuje jenom pouhou drsnou zábavu, ale dokonce i určitý druh sportu. Nemá sice ještě svá pevně daná pravidla, jisté je však to, že vítězí pouze ten, kdo toho snese nejvíce. Utkání ve fackování se odehrávalo například na výstavě Sarychev Power Expo v Moskvě, která je zaměřená na podporu silového sportu, patriotismu a nejsilnějších mužů v Rusku. Výhercem ročníku 2018 se stal Jurij Kuzmin, který tak získal 25 000 rublů. A že se z tohoto sportu začíná stávat mezinárodní záležitost potvrzuje jiné utkání, které se odehrálo v Americe na soutěži Inkmasters Tradeshow a výherce si domů odnesl 200 dolarů.

Podívejte se na video a posuďte sami: