Přírodní nápoj, který vám srovná tlak a pomůže i zhubnout

                   

Domácí léky jsou mnohdy účinnější než jejich chemická podoba, ale především jsou přirozenějšího rázu, takže je naše tělo mnohem lépe přijímá. Kromě toho si je můžete připravit v pohodlí svého domova a z dostupných surovin, u nichž si sami zvolíte jejich kvalitu. Díky tomu budete vědět, co svému tělu nabízíte a z výsledků budete mít potom i větší radost. Podívejte se, jaké zdravotní účinky to pro vás může mít.

Recept na hubnutí a spravení krevního tlaku a cukrovku

Nejlepším způsobem, jak podpořit hubnutí, je nastartovat metabolismus. S tímto receptem se vám to povede snadno. Metabolismus bude pracovat jako na drátkách, spraví se vám také vaše zažívání. Hubnutí díky tomu půjde opravdu lehce. Zároveň se vám sníží vysoký krevní tlak a upraví vstřebávání inzulínu ve vašem těle ve váš prospěch. A na přípravu vám budou stačit přísady, které máte doma.

Potřeby:

 • 1x čajová lžička skořice (nejlepší je v tomto případě cejlonská)
 • 1x čajová lžička domácího jablečného octa
 • 2x čajová lžička čerstvě vymačkané citrónové šťávy
 • 1x – 2x čajové lžičky medu bez konzervantů
 • 2 dl čisté vody

Postup:

 1. Všechny uvedené suroviny dejte do vysokého mixéru.
 2. Dohladka všechno rozmixujte a ihned podávejte.
 3. Nápoj byste měli konzumovat 1x denně vždy ráno na prázdný žaludek.

Co je v tomto nápoji tak zdravé

Suroviny v tomto nápoji jsou i jednotlivě velmi zdravé, dohromady ale tvoří o to účinnější směsku, která vašemu tělu vlije do žil novou energii.

 • Skořice

Sladké koření, které je zdrojem mnoha účinných látek. Obsahuje vlákninu, železo, hořčík, vitamíny A, B, C, E, K, betakaroteny, vlákninu, sacharidy a další. Podporuje imunitní systém, má antibiotické účinky, snižuje hladinu cukru v krvi, podporuje trávení, zlepšuje funkci mozku, odstraňuje z těla stres, zvyšuje pozornost, odstraňuje bolesti břicha a plynatost.

iSkořice není jen vánoční dekorace, ale zdravé koření.
 • Med

Med, tedy ten přírodní bez konzervantů, je přírodní zázrak. Obsahuje vitamíny, enzymy, minerály a další výživné látky pro náš organismus. Účinkuje na nespavost, záněty horních cest dýchacích, uklidňuje žaludek a léčí překyselení, poruchy trávení a plynatost. Rovněž posiluje imunitu.

 • Jablečný ocet

Ten si můžete připravit doma a nebo si ho pořídit v bio kvalitě. Potom se jedná o jednu z nejúčinnějších látek s léčivými vlastnostmi. Ocet připravený z jablek je plný vitamínů, které podporují imunitu, léčí nachlazení, zbavuje tělo zánětů, odbourává cukrovku a krevní tlak.

 • Citrónová šťáva

Citrón je sice sám o sobě kyselý, ale v našem těle naopak působí zásaditě. Proto zvládá potlačit pálení žáhy, špatné trávení, zdravotní problémy související s nachlazením a nedostatečnou imunitou.

iCitrón obsahuje velké množství vitamínů a dalších minerálů.
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články