Pes v posteli? Tady jsou hned 4 důvody, proč ANO

                   

Pejskaři představují samostatnou kategorií lidí. Své domácí mazlíčky mnohdy milují více než lidi, věnují jim všechen svůj čas, nakupují pro ně drahé věci. Někteří dokonce psa nechávají spát s nimi v posteli a v noci se s ním ještě přetahují o deku. Možná se to zdá trochu šílené, přeci jen i zde by měly existovat určité hranice. A někteří je třeba i mají. Ale vezte, že v nepovolit psovi, aby s vámi spal v posteli, je chybou. Podle nejnovějších studií totiž jeho přítomnost v noci takto blízko u vás, přináší čtyři psychické výhody. Díky nim se budete cítit mnohem lépe.

Proč je dobré, pouštět psa do postele

Je jedno, jestli pejska nemáte nebo máte, ale nepouštíte ho v noci k sobě, zde se podívejte, proč je předsudek o nepouštění psa do postele velkým omylem.

  1. Zahřeje vás

Tuto výhodu objevili už naši předkové, kteří spali v jedné místnosti se zvířaty a praktikovali ještě dříve lovci, kteří se pod širákem tulili ke svým psům. Jedná se efektivní důvod, který platí i dnes. Psi mají obecně vyšší tělesnou teplotu a velmi rádi se o své teplo s vámi podělí. Pokud se v noci nemůžete zahřát nebo chcete ušetřit za topení, přitulte se ke svému pejskovi. Zahřeje vás lépe než vlněné ponožky.

  1. Pocit bezpečí

I tento důvod souvisí s dřívějšími časy, které mají dopad do dnešních dní. Psi většinou nejsou jenom mazlíčky, jejich úkolem je do jisté míry také hlídat. A to především během noci, kdy vy si potřebujete odpočinout. Pes spustí lépe než kdejaký alarm a zloději si k vám ani netroufnou, jakmile uslyší štěkot. Blízkost psa uklidňuje už podvědomě, takže tak jako tak se vám bude lépe spát, když ho budete mít po svém boku.

iKdyž máte psa, zloděj si k vám netroufne.
  1. Zlepší se vám nálada

V práci se vám nedařilo, na nákupu se vám roztrhla taška, děti byly protivné a vztekaly se a večeře se vám spálila na škvarek. Pokud i vás postihl špatný den, zlepšete si náladu univerzálním zlepšovačem v podobě vašeho pejska. Pusťte ho k sobě do postele a pořádně se k němu přitulte, uvidíte, že vaše nálada se velmi rychle změní.

  1. Budete šťastnější

V souvislosti se zlepšením nálady dochází v našem těle ke zvýšené tvorbě hormonu štěstí tzv. serotoninu. Budete se cítit uvolněnější, spokojenější a co je stejně skvělé, váš pes taky. Oboustranně si předáte radost, a to je to nejlepší, co vůbec může být.

iKdyž je šťastný pejsek, je šťastný i jeho páníček.
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články