Jágr si z Kladna odskočil do Jablonce. Kvůli penězům

Foto: zen.yandex.uz

Jaromír Jágr má plné ruce práce se svým Kladnem a snahou zvrátit poslední vývoj, kdy Rytíři už poměrně dlouhou řadu zápasů nevyhráli. Je třeba udělat vše proto, aby se to změnilo k lepšímu. Mezi tím si však hokejová legenda odskočila také do Jablonce. Ne však na hostování, či snad sbírat rozumy do místního hokejového klubu HC Vlci Jablonec nad Nisou, ale na úplně jiné místo.

Šlo o peníze

Důvodem, proč Jaromír Jágr vyrazil do Jablonce, byly peníze. Tedy abychom byli konkrétní, tak šlo o jednu jedinou minci. Právě tu si Jaromír Jágr přijel symbolicky vyrazit, protože tato památeční mince nese právě jeho podobiznu. Jaromír Jágr se tak díky této minci zařadil k řadě jiných hokejistů, kteří jsou určitými legendami tohoto sportu. Kromě vyražení své samotné mince si také prohlédl celou mincovnu a klasický postup výroby těchto sběratelských a pro někoho i investičních předmětů.

Snímek z Nagana

Unikátní je na minci nejenom to, že je na ní zobrazen právě náš legendární hokejista Jaromír Jágr, ale hlavně to, jak vypadá jeho podobizna. Jako předloha k výrobě mince totiž posloužila fotografie jeho osoby po olympiádě v Naganu. Kdo tuto dobu pamatuje, ten moc dobře ví, jaký účes v té době Jágr nosil. Dnes se označuje pojmem „mullet“ a je spíše terčem posměchu. I proto mince u hokejové legendy vyvolala pobavení.

Limitovaná edice

I pro to, jak je na ní Jágr vyobrazen se může jednat o poměrně ceněný artikl. Tím jistě bude také proto, že mince byla bude vyražena jenom v omezeném nákladu. Ta zlatá, kterou si zkusil vyrazit i sám Jaromír, vznikne v nákladu 200 kusů. Dojde také k výrobě stříbrné varianty, kterých bude dohromady 500. Případní zájemci by tak měli počítat i s tím, že za případnou minci s Jágrem zaplatí nemalé peníze. Zlatá vyjde na necelých třináct a půl tisíce, zatímco na stříbrnou je třeba připravit si přes šestnáct set korun.

Foto: zen.yandex.uz