Hubnutí po čtyřicítce může být hračkou. Viditelné výsledky lze mít rychle, díky důmyslné praktice výživových poradců

Zdroj fotografie: Freepik

Čtyřicátý rok života sice neznamená konec veškerých snah, ale na vašem těle se začínají projevovat známky stárnutí a hubnutí už může být těžší.

Podle některých expertů se tělo přestává vyvíjet někdy po 20. roku života a čtyřicítka znamená často první známky stárnutí, jako jsou vrásky, suchá kůže a pomalejší metabolismus. Hlavně poslední zmíněný může představovat problém, pokud se snažíte udržet si postavu jako dříve. Existuje však způsob, který by vám mohl pomoci zhubnout a na němž se shodují výživový poradci.

Hrušky přibírají rychleji

Podle fitness trenérů a výživových expertů existuje několik typů postavy, které charakterizují ženské křivky. Jedním z nich je „jablko“, tedy tělo s takovými proporcemi, že má žena širší pas, ale úzká stehna – pro ty je těžší zhubnout. Druhým často zmiňovaných typem je „hruška“, tedy žena s širokými boky, která rychleji a snáze přibývá na váze.

Zdroj fotografie: Unsplash

V obou případech se jedná o netypické druhy postavy, pro něž je velmi důležité, aby dodržovali dietu. V jejich jídelníčku by se neměly objevovat moučné výrobky, ty mohou ucpávat trávicí soustavu a nejsou pro hubnutí nijak vhodné. Opět se zde tedy ukazuje, že strava je pro udržení ideální váhy a dosažení vytouženého vzhledu naprosto klíčová.

Jak zhubnout

Jak již bylo naznačeno výše, veškerá vaše snaha vypotit kila v posilovně může nakonec přijít vniveč, pokud při tom nedbáte na své individuální proporce a nedodržujete jídelníček. Ano, fyzické aktivita je při hubnutí velmi důležitá, ale spolu s ní je potřeba si hlídat stravu, především pak příjem kalorií, sacharidů a dalších makronutrientů.

Zdroj fotografie: Unsplash

Fyzickou aktivitu stačí udržovat na stejné úrovni, jako jste ji vykonávala doposud, popřípadě lehce zvýšit, abyste si tak udržela postavu. Pokud chcete zhubnout, je potřeba být aktivnější, ale především snížit obsah přijímaných kalorií a cukrů v potravě. Pokud byste si nevystačila sama, bude potřeba si nechat pomoci od výživových poradců.