Domácí akupresura vás zbaví bolestí hlavy do pěti minut, jak na to?

Stres, hektičnost, nedostatek času, moře povinností, pracovní záležitosti,... to všechno vede k nepříjemným bolestem hlavy. Zapomeňte na chemické řešení v podobě prášků a vyzkoušejte akupresuru, která vás bolesti zbaví.

Bolest hlavy můžete vyřešit snadno během pár minut.

Bolest hlavy je nepříjemná a člověka v mnohém omezuje. Podle místa bolesti lze snadno usuzovat na to, co za vaše problémy může. Vysoký tlak se například projevuje jako tupá bolest v zadní části hlavy. Migréna potom jako tepání ve spáncích. Stres cílí na čelo a týl. O co jde ale především je, jak se takové bolesti zbavit. Prášky jsou plné toxinů a škodlivin, navíc při častém užívání si na ně můžete vybudovat imunitu a až budete opravdu potřebovat jejich pomoc, tak vám nezaberou. Ulehčete svým ledvinám, játrům a střevům od prášků na bolest hlavy a pomozte si přírodní alternativní cestou.

 

Akupresura u vás doma

Akupresura je tradiční čínská léčebná metoda, která spočívá ve vytváření tlaku na specifické body na těle. Aplikovat ji lze formou masáže nebo tlačení, přičemž výsledkem je úleva od bolesti. Jelikož u akupresury není co zkazit, můžete ji provádět v pohodlí svého domova. Stačí na správný bod vyvíjet mírný tlak po dobu 30 sekund až 1 minuty. Než tělo zareaguje, potrvá to zhruba dalších 5 až 10 minut. Pokud jste začátečník s akupresurou, účinky se mohou projevit s trochu delší odezvou. Masáží těchto bodů by vás měla rychle přejít bolest hlavy bez nutnosti užívat prášky.

  1. Body Yingxiang

Jedná se o dva body, nacházející se v linii nad koutky úst v místech mezi lícními kostmi a čelistí. Tlak vyvíjený na tyto body povede k utišení bolesti zubů a hlavy. Sníží se také vnímání stresu.

  1. Body Zan Zhu

Opět se jedná o dva body, které se nacházejí na vnitřní straně obočí u kořene nosu. Jejich stimulací snížíte tupou bolest hlavy v týle a ovlivníte také ucpané dutiny. Rovněž by se vám mělo zlepšit vidění.

  1. Bod Yintang

Tento bod se nachází přesně mezi obočím, ale v jejich linii a nad kořenem nosu. Bývá označován jako třetí oko. Tlakem na tento bod snížíte své bolesti hlavy a eliminujete únavu očí.

  1. Body Shuai Gu

Nacházejí se po stranách hlavy přímo nad ušima asi 3 centimetry od konce linie vlasů. Pod prsty byste měli najít menší jamky, na které je potřeba soustředit tlak. Díky tomu by měla odeznít vaše bolest hlavy a také snížit únava očí.

  1. Body Tian Zhu

Body najdete v týle – nacházejí se blízko sebe. Leží v malých důlcích v začátcích krční páteře zhruba ve výši spodních okrajů uší. Masáž bodů zmírňuje bolest hlavy, uší a ucpání nosu. Pozitivní vliv má i na migrénu.

  1. Body He Gu

Body se nacházejí na ruce mezi palcem a ukazováčkem. Jejich tisknutím dosáhnete úlevy od bolesti hlavy, zad, zubů, kloubů a krčních svalů.

Akupresuru si můžete nechat udělat i profesionálně.