Co o vás může vypovědět váš tvar pupíku? Podívejte se

                   

Pupík neboli odborně jizva pupeční ukazuje na místo, kde jsme byli připojeni pupeční šňůrou k matce. Přes ni k nám putovaly živiny, kyslík a odcházely odpadní látky. Pupík má velkou řadu symbolických významů, a protože jsou v něm soustředěna mnohá nervová zakončení, je někdy považován za erotogenní zónu. Jeho tvar navíc může o vás hodně vypovědět, podívejte se, co například prozrazuje na vás.

  1. Pupík jako prohlubeň

Pokud máte pupík jako takovou „dírku“, potom patříte mezi přibližně 90% dalších lidí. Jedná se o nejběžnější typ pupíku. A znamená, že jste náchylní na zažívání – trpíte na průjmy, zácpy a máte problém s váhou. Ať už s hubnutím nebo tloustnutím.

iNejběžnější druh pupíku značí problémy s váhou a zažíváním.
  1. Vystouplý pupík

Tento typ není tak častý jako předchozí, přesto je ale druhou nejčastější možností. Velká boulička namísto pupíku nevypadá příliš vzhledně a je potřeba ho hlídat. Obzvlášť pokud se jeho tvar změní nebo pociťujete změnu po zvedání těžkých věcí. Jiný podoba vašeho pupíku totiž může být předzvěstí počáteční kýly.

  1. Dírka s bouličkou

Pokud je váš pupík tvořen menší prohlubní, ve které se nachází menší boulička, potom si dávejte pozor na sezónní nemoci. Především chřipky, nachlazení a další podobné nemoci vás budou sužovat. Hlídejte si proto příjem vitamínů a rozhodně ho nijak nepodceňujte.

  1. Pupík ve tvaru mandle

Jedná se o první typ prohloubeného pupíku, který je poměrně dost běžný, ovšem tento má ještě navíc tvar mandle nebo slzy. Nahoře je dírka malinko větší a směrem dolů se zužuje. Lidé s tímto tvarem pupíku často trpí na bolesti svalů a slabosti v kostech. Rovněž migrény jsou pro ně poměrně běžné.

iMandličkový tvar pupíku vypadá velmi pěkně.
  1. Pupík ve tvaru písmene Y nebo U

Pupík takového tvaru je sice estetickou výhrou, ale z hlediska zdravotního už to tak dobré není. Jeho majitelé se budou potýkat s nemocemi ledvin a kožními chorobami. U žen potom může docházet ke genetickým abnormalitám plodu v těhotenství.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články