Zvučná posila pro Plzeň. Na západ Čech míří ze Švédska reprezentační obránce

Hokejová Plzeň hlásí příchod výrazné posily. Do Česka se vrací obránce, který má na svém kontě více než šedesát reprezentačních startů.

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Se Zlínem slavil mistrovský titul, zahrál si na mistrovství světa a okusil také působení ve Švédsku, Finsku nebo zámoří. Devětadvacetiletý obránce Petr Zámorský po poslední zahraniční štaci ve švédském Örebro HK vrací zpět do České republiky. V nadcházejícím ročníku totiž bude oblékat dres plzeňské Škody, se kterou podepsal roční smlouvu. „Dává mi to smysl, všechno do sebe zapadá,“ přiznal po podepsání smlouvy na stránkách klubu.

Vedení západočeského klubu má od Zámorského velká očekávaní, podle sportovního manažera Tomáše Vlasáka je totiž jeho pozice jednou z klíčových. „Pro roli klíčového ofenzivního beka jsme hledali českého hráče. Máme ještě volnou pozici centra, kam přivedeme nejspíše cizince. Nechtěli jsme naplnit kvótu pro jiné národnosti a taky s ohledem na fungování kabiny jsme chtěli přivést Čecha,“ uvedl Vlasák, který si je vědom kvalit nové tváře.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Petra jsme měli v hledáčku a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. O jeho kvalitách víme, Martin Straka ho měl v nároďáku a známe ho. V těžké švédské soutěži obstál, hrál pravidelně 18 minut na zápas. Jeho předností je ofenziva, je výborný v přesilovkách, má dobrou střelu, cit na rozehrávku, navíc hraje napravo,“ dodává s tím, že věří ve snadnou adaptaci zkušeného obránce do plzeňského herního stylu.

Je to pro mě výzva, přiznává

Sám Zámorský přiznává, že si je vysokých očekávání vědomý. „I to je pro mě výzva a těším se na ni. Bude pochopitelně záležet na mně a na mých výkonech, abych to naplnil. Je mým cílem dostát těmto očekáváním,“ doplňuje bývalý hráč brněnské Komety, pražské Sparty nebo Mountfieldu, který oceňuje i jednání vedení západočeského celku. „Ve vedení klubu jsou zkušení bývalí skvělí hráči, kteří vědí, jak tým poskládat,“ tuší reprezentant.

iZdroj fotografie: American Hockey League

V srpnu to už pak bude na nás, abychom se společně kvalitně připravili na sezónu a pak podávali odpovídající výkony po celou sezónu,“ zakončil Zámorský, který je čtvrtou letošní posilou Indiánů do defenzivy. Do klubu již dříve zamířil Marek Baránek z Kladna, Michal Houdek z Poruby a Martin Vitaloš ze slovenské Nitry. Ofenzivu pak posílil Zdeněk Sedlák po konci angažmá ve Finsku, Kryštof Hrabík, Aleksi Rekonen a Samuel Bitten.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení