Berani angažovali známé jméno. Zlín bude tahat z bryndy syn jednoho z nejslavnějších českých trenérů

Toužili po rychlém návratu mezi extraligovou elitu, na ten to však zatím nevypadá. Vedení Zlína se proto rozhodlo pro změnu na trenérské lavičce. Berani angažovali známé jméno.

i Zdroj fotografie: Berani Zlín
                   

Zlín má nového trenéra a Berani angažovali známé jméno. Důvod k výměně? Deváté místo, čtrnáct porážek a šestnáctibodový ztráta na čelo tabulky. Ševci přitom toužili po sestupu do první ligy po rychlém návratu zpět mezi tuzemskou elitu. Místo toho se ale tradiční moravský klub zatím trápí.

Vlach skončil, Berani angažovali známé jméno

Nové vedení Zlína se proto rozhodlo učinit výraznou změnu. Na střídačce Beranů končí trenér Rostislav Vlach, kterého nahradil Miloš Říha mladší. Syn jednoho z nejznámějších českých hokejových trenérů, který naposledy vedl extraligovou Plzeň, přiznává, že jednání byla hektická.

iZdroj fotografie: Berani Zlín

Dlouhosáhlé řeči nemají smysl, ví Říha ml.

Bylo to hodně narychlo. Vletěl jsem do toho rovnýma nohama. Budu se snažit z mužstva dostat co nejvíce. Dlouhosáhlé řeči nemají smysl, celý klub a mančaft musíme pořádně makat a něco z toho vytěžit,“ prohlásil Říha mladší po úvodním tréninku na stránkách klubu. Čtyřicetiletý stratég dodává, že má ke Zlínu vřelý vztah. Právě tady totiž začínal jeho otec s trenérskou kariérou.

Historie klubu hrála rozhodující roli

Svým způsobem je to zavazující. Ještě si pamatuji, jak táta hrál za Gottwaldov. Poté zde začínal s trénováním. Působil tu tři sezony, nejprve jako asistent, následně to převzal po Pepíkovi Augustovi,“ dodává s tím, že prostředí si stále pamatuje. „Příliš se toho tady nezměnilo, jen trenérský kamrlík býval jinde. Vzpomínám na to rád, je tu určitá nostalgie. Pamatuji si na hodně lidí, včetně Luďka Čajky,“ míní.

Bývalý trenér pražské Slavie, pardubického Dynama nebo Stadionu Litoměřice dodává, že právě historie zlínského hokeje hrála v rozhodování nejvýraznější roli. „Se Zlínem jsem byl v kontaktu už v minulosti. Robert (poznámka Robert Hamrla, jednatel a generální manažer klubu) společně s dalšími lidmi chtěl, abych jim pomohl a šel do toho. Když jsem byl včera u ségry a švagra, tak donesl plakáty z devadesátých let a nějakou bundu. Historie klubu sehrála rozhodující roli,“ dodal Říha mladší.

Ten své svěřence povede již dnes do dalšího důležitého utkání na cestě vzhůru tabulkou. Poté, co Berani angažovali známé jméno, míří do Šumperku, kde se pokusí obrat o body tamní Draky.

Postoupí Zlín zpět do extraligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování