Jeden ze zlatých hrdinů promluvil o svém milionovém dědictví. Nyní má velmi netradiční přání

Přestože dal jen jeden gól, patřil k nejvýraznějším tvářím v českém týmu na MS. Po oslavách zlata už se těší, až si odpočine na svém speciálním místě.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Jeho vášeň na ledě dokázala strhnout ostatní a zaujala nejednoho fanouška. Byl přesně tím prototypem hráče, kterého kouč Radim Rulík, o jehož pádu na dno jsme na SportechŽivě také psali, potřeboval. Rváč, který by za svůj tým položil život. Kde bral útočník Ondřej Beránek z Karlových Varů tu neuvěřitelnou energii? Na svém nejoblíbenějším místě. V lese.

Beránek má les

„Když skončím na hokeji, chci od něj vypadnout, vyčistit si hlavu. Vůbec ho nevnímám. Myslivost, rybaření, děti… Na Vysočině máme les, který už roste. Práce je tam vždycky dlouhá, vlastně na celý život. Mám co dělat každý rok,“ uvedl osmadvacetiletý hráč pro iSport. „Jednou bych chtěl mít hájenku, žít tam a starat se o les,“ promluvil o svém netradičním přání.

Zlatý hrdina Beránek také prozradil, že zmíněný les v mnohamilionové hodnotě zdědil. „V přírodě odmala trávím skoro každý den. Bohužel jak byla kůrovcová kalamita, museli jsme všechno vytěžit. Pak zasázet, jenže dva roky po sobě bylo sucho, tak nám sazenice pochcípaly a jelo se zase dokola. Ale jinak, je to hezká práce,“ řekl rodák z Havlíčkova Brodu pro Sport.

Příroda má vliv na jeho přestupy

Hokejistou i myslivcem už byl jeho děda. Beránek přírodu miluje a přiznal, že už se několikrát rozhodl odmítnout zajímavou nabídku, jen aby to měl blízko do lesa a na ryby. „Příroda mě udržela. Jsem myslivec, rybář a vše, co pro život potřebuji, ve Varech je. Při představě, co bych dělal v Praze, bylo těžké se toho všeho vzdát. Proto zůstávám,“ říká Beránek.

Čistka v Pardubicích. Mizí několik reprezentantů, fanoušci se obávají odchodu zlatého hrdiny Sedláka

V extraligové sezoně nasbíral za 48 zápasů pouhých 21 bodů. Řeklo by se, že je to v české soutěži slabý průměr. Až 87. hráč bodování. Jenže jeho přednosti jsou jinde. Zneškodnit největší hvězdy soupeře a maximálně jim hokej znechutit. V tom byl Beránek na domácím mistrovství světa excelentní.

„Moje hra je tvořená přesně tady tím. Jsem hodně defenzivní útočník. V reprezentaci mi to vyhovuje, přesně styl, kterým bych měl hrát. Za mě je super dostat se tímto soupeři pod kůži, něco vyvolat. Snažím se týmu co nejvíc odvděčit,“ řekl Beránek během šampionátu, na němž se střelecky prosadil proti Norsku.

Co říkáte na výkony Ondry Beránka na MS? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články