Zdeno Chára po 14 letech opouští Boston. Řízný bek však v NHL zůstává

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Zdeno Chára a Boston. Spojení, které slovenskému obránci a Bruins přineslo tři účasti ve finále Stanley Cupu i jedno vítězství je u konce. Třiačtyřicetiletého zadáka čeká přesun do Washingtonu Capitals, kde se potká i s českými reprezentanty Michalem Kempným a Jakubem Vránou. „Cítíme, že jeho zkušenosti a vůdcovské schopnosti posílí naši obranu,“ doufá generální manažer klubu Brian MacLellan.

„Čas, po který jsem byl kapitánem Bruins je u konce. Velké díky patří fanouškům, kteří se mnou po dobu uplynulých čtrnácti let sdíleli všechny mé vzestupy i pády. Jsem hrdý na to, že se podařilo vrátit Stanley Cup do Bostonu, nikdy na to nezapomenu. Chci, aby obyvatelé Bostnu veděli, že jsem byl hrdý na to, že jsem mohl být ‚medvědem‘. Slovo děkuji neumí dostatečně vyjádřit moji upřímnou vděčnost. Boston budu milovat vždy,“ napsal na svůj Instagram v emotivním vzkazu Chára.

(zdroj: Dan4th Nicholas, wikimedia.org)

Ten se objevil v kanadskoamerické NHL už v roce 1996, kdy by draftován New Yorkem Islanders. Po čtyřech letech byl tradeován do Ottawy, odkud v roce 2006 přestoupil právě do Bostonu v jehož dresu slavil nejen Stanley Cup, ale i Norrisovu trofej pro nejlepšího obránce soutěže nebo Cenu Marka Messiera za mimořádné vůdčí schopnosti.

Emotivně na sociálních sítích reagoval na odchod zkušeného Slováka i jeho kolega z obrany Bostonu Charlie McAvoy, který se po boku Cháry vypracoval ve třiadvaceti k nejlepším obráncům soutěže. „Těžko to popsat slovy. Zdeno pro mě udělal všechno. Od momentu, kdy jsem přišel mi velmi pomáhal stát se lepším hráčem, ale i člověkem. Naučil mne, jak se o sebe starat, jak být profesionálem. Jsem velmi šťastný, že jsem s ním mohl hrát a musím mu poděkovat ža všechno, co mě naučil. Neberu to jako samozřejmost,“ napsal.

(zdroj fotografie: PxHere)

Slovenského reprezentanta, který si kvůli své více než dvoumetrové výšce vysloužil legendární přezdívku ‚Big Z‘, však čeká další mise. S Bostonem se nedohodl na nové smlouvě a proto míří do Washingtonu. S Capitals podepsal roční smlouvu, která by mu měla přinést 795 000 dolarů (16,9 miliónů korun).