Zapojí se skvělý Mrázek do finále Východní konference?

i Foto: nhl.cz
                   

Brankář Petr Mrázek je doslova fantomem letošního play-off zámořské hokejové ligy. Nenašli byste snad jediného strážce svatyně, kterému by se dostávalo tak velké pozornosti snad všech předních světových médií. Právě proto všechny české fanoušky a také vedení Caroliny Hurricanes zasáhlo zranění, po němž byl gólman několik zápasů mimo hru. Nyní ale ze zámoří připlula skvělá zpráva! Mrázek už se totiž zapojil do tréninkového procesu a během několika dní by mohl být připravený nastoupit ve finále Východní konference. Stihne první utkání a dostane vůbec přednost před zkušeným konkurentem, kterému se také velice daří?

První utkání finále se nejspíš bude muset obejít bez Mrázka

Všichni hokejoví nadšenci z České republiky se velice těší na sérii zápasů mezi Bostonem a Carolinou. V obou klubech totiž působí opravdu zvučná jména z našich řad. Na straně Bostonu se objevují David Pastrňák s Davidem Krejčím a v sestavě Caroliny pak brázdí prostory brankoviště Petr Mrázek. Oba týmy už své kvality potvrdily a postoupily, nicméně Mrázek se vinou zranění dolní části těla v posledních zápasech neobjevil. Ačkoli se jeho zdravotní stav již lepší, ještě není stoprocentní. Proto v prvním utkání nejspíše dostane přednost jeho týmový kolega Curtis McElhinney.

Pětatřicetiletý matador odvedl skvělou práci, když po absenci Mrázka dokázal Carolinu dovést ke dvěma důležitým výhrám, v nichž si připsal řadu skvělých zákroků. Sám Mrázek konkurentovi vyslovil poklonu a dodal, že má z jeho úspěchů ohromnou radost. Kdo se tedy stane jedničkou pro nadcházející kolo? To může být pro trenéra Roda Brind’Amoura opravdovým oříškem. Na jedné straně má zkušeného lapače, na straně druhé stojí sedmadvacetiletý mladík, který v prvních sedmi zápasech play-off předváděl skutečně famózní výkony. Takové problémy mu jistě většina trenérů v ostatních klubech závidí.

Kromě Mrázka se po zranění vrací i další hokejisté

Rodák z Ostravy není jediným hráčem, který se po zranění vrací do sestavy Hurricanes. Dále se na tréninku představili také Michael Ferland nebo Jordan Martinook, kteří stejně jako český brankář v průběhu play-off limitoval zdravotní stav. Z kádru naopak vypadl Trevor van Riemsdyk, který musel podstoupit náročnou operaci kolena. Shodou okolností se zranil ve stejném utkání jako Mrázek.

Teď už ale zpět k Mrázkově pozici v nadcházejících bojích. Mrázek v jednom z rozhovorů uvedl, že návrat dopadl lépe, než on sám očekával. Prý se cítí být připravený na 120 %. Kouč Brind’Amour se ovšem jakéhokoli veřejného rozhodování raději zdržel, když pronesl:

„Pozitivní je, že absolvoval celý trénink bez jakéhokoli omezení. Dnes neučiním žádné rozhodnutí, ale návrat vícera hráčů je super.“

Foto: nhl.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články