Zakončení? Jsem dřevák, musím to pilovat, usmívá se Chalupa po podpisu smlouvy v NHL – SportyŽivě

Zakončení? Jsem dřevák, musím to pilovat, usmívá se Chalupa po podpisu smlouvy v NHL

                   

Má za sebou teprve čtyři sezóny v extralize, přesto už svými výkony upoutal natolik, že si ho pod svá křídla vzali Blackhawks. Jednadvacetiletý Matěj Chalupa totiž na konci května podepsal dvouletou smlouvu s Chicagem a chystá se na své působení v United Center. „V první chvíli jsem si myslel, že si ze mě dělá srandu, ale pak o tom začal mluvit a mně došlo, že si ji nedělá,“ nastiňuje zákulisí podpisu pro klubový web.
„Agent mi volal někdy v devět večer, když jsem se chystal spát. Samozřejmě jsem měl radost. Asi do půlnoci jsem nemohl spát, protože jsem se v tom pořád babral, jestli je to pravda nebo ne, a byl jsem nadšenej,“ přiznává Chalupa.

Mladý útočník však i po podpisu kontraktu dál dohrával sezónu za hradecký Mountfield. „Samozřejmě jsem na to myslel, ale když jsem přišel na led, snažil jsem se hrát bez toho, abych na to myslel. Někdy to nešlo, ale pak jsem se od toho oprostil. Zatím je smlouva jenom na papíře. Ještě je přede mnou kus práce, takže musím makat dál,“ řekl. „Až přiletím tam, budu se snažit probojovat se do prvního týmu. Pokud se to nepovede, budu makat na farmě, aby mě povolali. Je to sen každýho malýho kluka si tam jednou zahrát,“ dodal pro klubový web Východočechů.

i(zdroj: nhl.com)

Je však možné, že Chalupa se objeví v hradeckém dresu i na startu nadcházející sezóny. „Je to nepřehledné. Chtějí to dohrávat, ale teď přibylo nakažených i mezi hráči, takže vůbec nevím, co bude a nebude. Kdyby se to dohrávalo, začínal bych někdy v prosinci lednu další sezónu. Teď jsem ve stádiu, že jenom čekám,“ dodává mládežnický reprezentant.

V uplynulé sezóně zaznamenal v 50 utkáních 24 kanadadských branek, mezi tři tyče se z toho trefil sedmkrát. „Na tom musím určitě zapracovat. Těch šancí co jsem měl, to bych mohl dát přes třicet gólů, kdybych každou proměnil. Prostě jsem dřevák, ale musím to pilovat,“ usmívá se Chalupa.

Odchovanec pražských Letňan by chtěl zlepšit před odletem do zámoří i svou jazykovou vybavenost. „Dorozumím se, ale že bych mluvil dobře jako česky, tak to ne. Teď si domlouvám nějaké kurzy a musím to dopilovat. Základy tam jsou. Tím, že tady byli kluci cizinci – Oskars Cibulskis, teď je tady Jordann Perret, byl tady Lucas Lessio – tak jsme s nimi nějak mluvili,“ přiznává. „Ono se to do hlavy nějak dostane. Ve škole jsem na angličtině měl trojky čtyřky. Učitelka si mě spíš nevšímala, protože jsem tam dělal bordel, a moc mě ani nezkoušela,“ směje se.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 273 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace