Základní stavební kámen Dallasu? Jednoznačně Polák

                   

Třiatřicetiletý Roman Polák se do Dallas Stars přesunul teprve před začátkem aktuální sezóny. Nicméně se v soupisce klubu zabydlel natolik, že momentálně patří mezi nejvýznamnější lídry zadních řad. Výraznou měrou se podílel na skutečnosti, že Dallas proplul základní fází NHL s lehkostí a nyní stejným způsobem postupuje také skrze play-off. Nutno podotknout, že poměrně překvapivě. Pokud bude štěstí přát i nadále, čeká tým finále Západní konference a možná ještě mnohem víc. Co si o českém silákovi myslí tamní trenér Jim Montgomery?

Roman Polák je tak trochu cestovatelem z minulosti

Při pohledu na stavbu těla Romana Poláka se nám jistě vybaví slavný francouzský film Návštěvníci s Jeanem Renem v hlavní roli. Není to však kvůli podobě mezi oběma muži, nýbrž povaze jejich vystupování. Polák stejně jako Reno do moderního světa absolutně nezapadá. V NHL a vlastně po celém světě dominují především rychlí a hubení hokejisté. Český zadák je oproti tomu opravdový hromotluk s váhou více než sto kilogramů.

V posilovně tráví více času, než by kdokoli z nás vydržel a jeho síle odpovídá i převáděný styl hry, který se nosil někdy před dvaceti lety. To všechno však z Poláka dělá velice důležitého hráče. Zejména proto, že se dnes už někoho s podobným talentem abys pohledal.

Když hokejista původem z Ostravy přicházel do Dallasu, strachoval se, jestli se vůbec dokáže probojovat do sestavy. Hrozilo, že pro něj zůstane pouze role sedmého beka. On však dokázal svým chlebodárcům, že investice 1,3 milionu dolarů, kterou za něj zaplatili Torontu Maple Leafs, se skutečně vyplatila. Hokejista působí jako neprostupná zeď, která je nasazována proti nejsilnějším útokům soupeře.

Momentálně se v bojích se St. Louis potýká s lajnou kolem skvělého Vladimíra Tarasenka. Tu zná velice dobře, protože právě St. Louis bylo jeho domovem po dlouhých osm sezón. Své využití nachází také při hře v oslabení, kterou Dallas zvládá s úspěšností 94,3 %, v čemž je naprostou špičkou NHL.

Poláka si v Dallasu nesmírně váží, mohl by v týmu pokračovat i nadále

Trenér Stars Jim Montgomery se na adresu českého beka vyjádřil následovně:

„Hraní bez něj si tady ani neumíme představit. Je přesnou definicí toho, co si představujete pod slovem ´hokejista´. Je to bojovník, který odmaká cokoliv mu řekneme. A je jedno, jestli to je 16 nebo 22 minut na led.“

Je tedy jasně patrné, že by jeden z nejlepších týmů Západní konference v aktuální sezóně nerad přišel o oporu, kterou v Polákovi získal. Nicméně mu současný kontrakt v létě vyprší. Dá se ale očekávat, že si jej Dallas bude chtít udržet ještě minimálně na příští sezónu. Zkušený sil svalovec se tak s nejvyšší zámořskou soutěží ještě zdaleka neloučí, i když věk samozřejmě nejde zastavit.

Foto: prohockeyrumors.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články