Záchrana Vítkovic pod palbou: Hráli proti juniorům a dorostu

Foto: sochi24.tv

Až poslední kolo hokejové Extraligy rozhodně o tom, kdo nakonec v nejvyšší české soutěži zůstane a kdo se bude muset odporoučet. Kromě Kladna, Litvínova a Pardubic hrozil stejný osud také Vítkovicím. Ty se však v předposledním kole dokázali zachránit. Jejich výhrad nad týmem Karlových Varů má však smutnou pachuť a vyvolává řadu otazníků.

Vysoká výhra 8:2

Karlovy Vary byly předposledním soupeřem Vítkovic. Tým ze západu Čech dorazil na jejich led a odjížděl s poměrně velkou gólovou náloží. Vítkovice dokázali zvítězit vysoko 8:2. Na první pohled by to mohlo vypadat, že ze sebe v rámci snahy o záchranu vydali to nejlepší a nechtěli výhru ztratit. Realita je však trochu jiná. Důvodem takto vysokého bodového přídělu je to, že hokejisté Karlových Varů přijeli v jiné sestavě, než je zvykem.

Hra proti juniorům a dorostu

Karlovy Vary jsou aktuálně v tabulce na osmém místě se ziskem 71 bodů. Pro Vítkovice logicky nešlo o jednoduchého soupeře. Výhra 8:2 však byla spojena hlavně s tím, v jaké sestavě tým ze západu Čech dorazil. Sestava zahrnovala celkem 12 juniorů. A ty doplnili ještě dva dorostenci. Pro většinu hráčů to dokonce byla i premiéra v nejvyšší hokejové soutěži. Je jasné, že uhrát výhru proti takovému mančaftu zvládne každý.

Bylo to schválně?

Existovala snad mezi týmy nějaká zákulisní dohoda, na kterou Karlovy Vary přistoupí a na led Vítkovic vyšlou své juniory? To se patrně nikdy nedozvíme. Tým Karlových Varů se pochopitelně brání, že se nejednalo ani o žádnou domluvu, ani o záměr Vítkovickému týmu pomoci. Důvod této sestavy byl jediný. Blížící-se play off. A tak by pro klíčové hráče s Karlových Varů nebylo dobré zbytečně vynakládat síly, když si mohou odpočinout. Nehledě na náročné cestování přes celou republiku. Toto vyjádření však řadu sportovních fanoušků nijak výrazně neuspokojilo. Není se čemu divit. Podezřelé je to více než dost.

Foto: sochi24.tv