Zacha národní tým neposílí, poslal spornou omluvenku

i Foto: novinyvm.cz
                   

Skupina hráčů, kteří ze zdravotních důvodů neposílí český národní výběr, se v posledních dnech rozrostla také o Pavla Zachu, jehož New Jersey nedokázala v NHL postoupit do vyřazovacích bojů. Pro mladého útočníka přitom mohlo jít o naprostou prvotinu v rámci mezinárodních klání. Přesnou příčinu svých zdravotních komplikací Zacha nijak blíže nekomentoval a tak se strhla lavina spekulací. Co si o jeho nepřesvědčivém odůvodnění absence myslí trenéři reprezentačního mužstva? A jakými statistikami nadějný forvard v současné době disponuje?

Letošní sezóna se mu opět nevydařila

Dvaadvacetiletý útočník, který do NHL přicházel jako šestka draftu v roce 2015, letos zasáhl do 61 zápasů, v nichž si připsal 13 branek a 12 asistencí. Tím vyrovnal počet nasbíraných bodů v předchozí sezóně. Jenže očekávání, které do něj vedení klubu vkládalo, zatím naplnit nedokázal. Pokud nakoukneme ještě hlouběji do minulosti, tak ve své úplně první zámořské sezóně Zacha nasbíral pouze o jeden bod méně. Žádné výrazné zlepšení tedy stále nepřichází. Vinou této skutečnosti dokonce v listopadu zamířil na farmu, kde nastoupil do 4 utkání a nasbíral 5 gólových přihrávek.

Asistent trenéra Devils Patrik Eliáš Zachu generálnímu manažerovi reprezentace Petru Nedvědovi přesto to všechno doporučil jako snaživého hráče, který by mohl být v nároďáku platný. Sám útočník o účast na světovém šampionátu dle svých slov velice stál. Jene háček přišel ve chvíli, kdy se mu trenéři ozvali s konkrétní nabídkou.

Bojovat s ostatními se mu zřejmě nechtělo

Hlavní trenér Miloš Říha s Pavlem Zachou v rámci přípravy již počítal. Nehodlal mu ale dát nic zadarmo. O účast na mistrovství světa se měl porvat jako každý jiný hráč z Evropy. Jenže to se Zachovi, jemuž angažmá v zámoří asi stouplo do hlavy, příliš nelíbilo. Trenérovi proto poslal omluvenku, ve které stálo, že se po zdravotní stránce necítí být zcela fit, takže nepřijede. Zajímavá je přitom skutečnost, že mladík v NHL pravidelně nastupoval až do závěrečných sirén a ani jeho zaměstnavatelé nemají informace o tom, že by s ním bylo něco v nepořádku.

Miloš Říha je známý svou upřímností, proto ani v případě Zachy nehodlal chodit kolem horké kaše a novinářům sdělil:

„Já to nechápu. On si může protáhnout sezonu, ještě mu to řekne jeho budoucí trenér, ať přijede do kempu, a on se omluví. Asi ho to nějak překvapilo, že jsme mu už nedali žádnou jistotu. To je spíš otázka pro něj.“

Dostane Zacha po tomto „vystoupení“ ještě někdy šanci nastoupit v barvách své vlasti s hrdým lvem na hrudi? To zatím vůbec není jisté. Alespoň ne pod vedením současného trenéra, který je evidentně rozčarovaný a zklamaný.

Foto: novinyvm.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články