Z Hradce ho vykopli. Co teď? Český reprezentant míří do týmu s mistrovskými ambicemi

Po konci v Hradci Králové si český reprezentační gólman plácl s týmem, který bojuje o čelo tabulky. Cíl? Vychytat titul.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Od listopadového vyhazovu z Hradce Králové byl bez angažmá. O play-off ale nakonec Patrik Bartošák nepřijde. Navíc se dohodl s týmem, který bojuje o čelo tabulky a má ty nejvyšší ambice. „Získat brankáře takových obrovských hokejových kvalit nebylo jednoduché, ale po vícero osobních a telefonických střetnutích jsme našli shodu,“ prohlásil generální manažer Richard Rapáč pro klubový profil na sociálních sítích. A s kým, že se to Bartošák domluvil?

Boj o titul

Patrik Bartošák dochytá sezonu ve Spišské Nové Vsi. V loňském ročníku skončil tento tým ve slovenské extralize třetí a letos míří ještě výše. V tabulce je nyní díky sérii pěti porážek v řadě na druhém místě. Právě Bartošák má pomoct z výsledkové krize. „Podpisem Patrika Bartošáka ukazujeme fanouškům, že historickou sezonu chceme zakončit bojem o nejvyšší místa,“ poznamenal generální manažer.

V letošní sezoně vychytal Patrik Bartošák za Hradec Králové čtyři nuly.
iZdroj fotografie: Mountfield HK

Kvalitního gólmana, který měl letos v Hradci Králové úspěšnost zákroků 91,88 procent, provází pověst průšviháře. Proč v Mountfieldu musel skončit? „Důvod je jediný, pravdivý a ten zní, že Patrik měl několik absencí, které vždycky nějak vysvětlil. Jenže těch důvodů bylo tolik, že… Když pak nepřijdete na důležitý zápas, je to špatně. Můžu přivřít oči, dát někomu druhou šanci. Jenže podobné věci nejdou dělat donekonečna,“ vysvětlil pro deník Sport GM Hradce Aleš Kmoníček. 

Bartošák? Posila jako hrom

S problémovými hráči mají ve Spišské Nové Vsi zkušenosti, v loňské sezoně klub například angažoval Martina Réwaye, který byl velkou posilou. Získáváme tak rozdílového brankáře top evropské kvality. Minulý rok se nám něco podobného podařilo s příchodem Martina Réwaye a věřím, že i tento podpis nás posune kvalitativně i výsledkově ještě o pověstný kousek výše,“ uvedl Rapáč. A co rozhodlo, že se Bartošák rozhodl kývnout na nabídku ze Slovenska? „Vidina bojovat o titul byla zlomovým bodem, proč se rozhodl přijmout naši nabídku,“ tvrdí Rapáč.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články