Z farmy Pittsburghu do Třince. Úřadujícímu mistrovi pomůže Kanaďan

Třinečtí Oceláři mají v honbě za obhajobou mistrovského titulu novou posilu. Do slezské metropole zamířil Kanaďan z farmy severoamerického Pittsburghu Penguins.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Z posledních šesti utkání vyhráli jediné, přesto se stále drží na čtvrté příčce. Třinečtí Oceláři jsou deset kol před koncem základní části extraligy v hrozivé formě, které by měla pomoci zahraniční posila. Vůbec poprvé si v Evropě zahraje kanadský obránce Adam Smith, který se slezským klubem podepsal smlouvu do konce aktuálního ročníku. Podle informací klubu by se měl poprvé objevit na ledě Třince ve čtvrtek večer.

Sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek přiznává, že klub dlouho hledal posílení defenzivních řad. „Intenzivně jsme hledali obránce a s blížícím se koncem přestupního období hledání nabralo na obrátkách. Volba nakonec padla na Adama Smitha. Oceláři jsou pro něj první angažmá mimo americký kontinent. Je motivovaný a natěšený na novou etapu hokejové kariéry,” prohlásil na adresu šestadvacetiletého rodáka z kanadského Sharonu.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Smith, který v roce 2016 prošel draftem NHL, strávil uplynulých pět ročníku v nižších severoamerických soutěžích. Zahrál si za celky Milwaukee Admirals, Florida Everblades nebo Atlanta Gladiators. Naposledy hájil dres týmu Wheeling Nailers, který je farmou mužstva NHL Pittsburgh Penguins a týmu AHL Wilkes-Barre/Scranton Penguins. Za svůj celek v letošním ročníku nastoupil do 31 utkání, ve kterých zaznamenal 18 kanadských bodů.

Moták: Hraje poctivě a zodpovědně

Trenér Zdeněk Moták věří, že Smith se dokáže brzo aklimatizovat na evropský hokej. „Z toho, co jsme měli možnost napozorovat, je to hráč, který dělá dobrá rozhodnutí, hraje poctivě a zodpovědně,“ hodnotí hru kanadského zadáka. Přesto podle něj bude zřejmě potřebovat čas na aklimatizaci v novém prostředí. „Možná bude potřebovat pár zápasů na aklimatizaci v naší soutěži. Ale dle nás má všechny předpoklady k tomu, aby se stal důležitou součástí naší obranné hry,” zakončil.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Třinec však před uzávěrkou přestupů získal také další nové jméno do svých řad. Slezský tým posílí obránce Lukáš Kaňák z plzeňské Škody. Výměnou za pětadvacetiletého beka míří na západ Čech rovněž obránce Jan Jaroměřský, který letos za Oceláře odehrál 26 zápasů.

Pomůže Adam Smith ke vzestupu formy Třince?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy