Z extraligy do NHL. Český reprezentant podepsal v zámoří nováčkovský kontrakt

Hokejovou extraligu opouští jedna z nejvýraznějších tváří uplynulého ročníku. Čerstvě dvaadvacetiletý útočník bude v příštím ročníku působit v zámoří, podepsal totiž kontrakt s tamním Dallasem.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Uplynulé dva ročníky zářil v dresu pardubického Dynama, ve kterém zaznamenal celkem 56 kanadských bodů a vysloužil si i pozvánku do národního týmu. V něm před několika týdny získal bronzovou medaili a zapsal se mezi nejlepší hráče turnaje. Dvaadvacetiletý útočník Matěj Blümel nyní opouští mateřské Pardubice a míří do zámoří. Podepsal totiž dvouletý nováčkovský kontrakt se severoamerickým Dallasem Stars.

Pocity jsou neskutečné. Tahle smlouva je to, proč hráč dře, trénuje po dobu několika let, aby dosáhl tohoto milníku. Na druhou stranu tím trochu končí jedna kapitola a začíná druhá, což je dostat se do týmu a zahrát si NHL. Protože přeci jen podpisem to všechno začíná,“ přiznal na stránkách klubu Blümel, který před několika dny oslavil dvaadvacáté narozeniny. Talentovaný střelec, který v Dynamu prošel všemi mládežnickými kategoriemi, poděkoval také východočeskému klubu.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Samozřejmě jsem rád, že mi to Pardubice umožnily. Na druhou stranu všichni ví, že NHL je sen každého hráče. Já věřím, že pro Pardubice to není jen to, že jim odchází odchovanec, ale i to, že bude vidět, jak to Dynamo umí s mladými kluky. Umí vychovat hráče, kteří mají šanci bojovat o NHL,“ doplňuje dlouholetý mládežnický reprezentant s tím, že bude Pardubice i nadále sledovat. Zároveň nezastírá, že jednou by chtěl dres s ořem na hrudi znova obléci.

Blümel: Pardubice vždy budou číslo jedna

Nechám si všechny upozornění v mobilu a budu Pardubice dál sledovat, jak se jim daří. Je tady skvělý tým, věřím, že je dobře poskládaný a je obrovská šance udělat nějaký úspěch. Určitě to budu všem přát, i fanoušci by si to zasloužili, protože jsou úplně skvělí,“ uvedl rodák z Tábora. „Jsem tady doma a je to pro mě srdcovka. Takže Pardubice budou vždy číslo jedna. Na druhou stranu doufám, že se budu vracet až za několik let, a ne hned po dvou letech, kdy mi bude končit aktuálně podepsaná smlouva,“ zakončil s úsměvem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla