Výrazná posila. Kometa ulovila z Finska stříbrného medailistu, jehož draftovala Florida

Kometa hlásí příchod další posily. Do Brna se po pěti letech strávených v zahraničí vrací talentovaný útočník a mládežnický reprezentant.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Páté místo, 41 vstřelených branek a pouhé tři ztráty v posledních jedenácti zápasech. Brněnská Kometa se po nevydařeném startu ročníku dostala do skvělé formy a atakuje nejvyšší příčky. Moravský celek táhne kupředu zejména kvalitní defenziva podpořená výkony skvěle chytajícího Dominika Furcha. Probudili se také střelci a svěřence trenéra Jaroslava Modrého zřejmě čeká zajímavý zbytek základní části.

Zkušeného stratéga přesto může těšit další posílení kádru. Do Brna se totiž po pěti letech strávených v cizině vrací odchovanec brněnského hokeje Jakub Kos. Dlouholetý mládežnický reprezentant strávil poslední sezóny ve Finsku, kde hájil barvy tamního Ilves, častěji však nastupoval za druholigový celek KOOVEE. V uplynulém ročníku si za druhý jmenovaný celek připsal ve 24 utkáních 19 kanadských bodů. Před dvěma lety jej v šestém kole draftovala Florida, šanci v zámoří však nedostal.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

V aktuálním ročníku se však trápí: za Illves odehrál jediné utkání, v dresu KOOVEE nastoupil šestkrát a připsal si dvě asistence. Dvacetiletý útočník tak zatoužil po výraznějším herním vytížení a vrací se do Brna. Jak sám přiznává, rozhodlo zejména srdce. „Jsem moc rád, že se vracím domů a do míst, které dobře znám. V Kometě jsem strávil krásné roky a už se nemůžu dočkat, jak s týmem vyjedu na led,“ uvedl pro klubový web s tím, že s řadou hráčů se vzhledem ke společně stráveným letům v akademii zná.

Nejdu do neznáma, hlásí Kos

Znám pár kluků, s Brnem jsem byl často v kontaktu, nejdu do neznáma,“ dodává Kos, který během víkendu přiletěl do Česka. Stříbrný medailista z posledního světového šampionátu juniorů, na němž si připsal tři góly a pět asistencí, by tak mohl vyjet na led již v úterý. Kometa totiž vyzve Litvínov, kterému má co vracet. Aktuálně druzí Severočeši totiž ve třetím kole vykradli brněnské Rondo po výsledku 2:3.

Bude Jakub Kos pro brněnskou Kometu přínosem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články