Vránova první bitka v NHL? Žádná sláva

Jakub Vrána má za sebou již 168 zápasů v nejlepší hokejové lize světa. Není tedy žádným nováčkem, ale stále může sem tam objevovat dosud neprobádané situace. Jednu z nich si vyzkoušel během utkání s Tambou Bay, kdy hájil dalšího českého rodáka Michala Kempného a rozhodl se jít do pěstního souboje s hráčem soupeřova týmu. Jak dopadl? Přiznejme si, že žádná procházka růžovou zahradou to tedy nebyla.

Jak to celé začalo?

Druhá třetina klání mezi Washington Capitols a Tampou Bay přinesla divákům opravdu skvělou podívanou co se vstřelených gólů týče. K rozvlnění sítě došlo dohromady šestkrát. Kromě toho byly všichni přihlížející svědky ostré „výměny názorů“ mezi Michalem Kempným a Cédricem Paquettem. Druhý jmenovaný potyčku vyvolal naražením českého obránce na mantinel. Ten se samozřejmě ohradil a soupeři na oplátku věnoval dva krosčeky. Vítězně ze souboje vyšel Paquette, který v závěru svého soka povalil na zem téměř zápasnickým úderem.

Kempný nejenže ze souboje odešel (respektive neodešel) jako poražený, ale ještě si při pádu zranil koleno, takže musel za asistence zdravotníka zamířit do kabin a zápas pro něj skončil. Z vyjádření trenéra Washingtonu v pozápasové tiskové konference vyplynulo, že se dá absence českého beka očekávat i v následujících utkáních.

Sympatické důvody Vránovi vítězství nezajistily

Mezi hráči to natolik vřelo, že další dvojici pro pěstní souboj vytvořili Yanni Gourde a Jakub Vrána, který chtěl svého spoluhráče pomstít. Takový krok od něj nikdo nečekal, protože se v NHL dosud nepopral. Všechno je ale jednou poprvé a tak rukavice letěly dolů. Ačkoli ani Vránův soupeř není žádným vyhlášeným rváčem, měl v potyčce jasně navrch. Vrána proto skončil jako další poražený hráč svého týmu (a další poražený Čech) a navíc si odnesl krvavou šmouhu na plexisklu své helmy.

Oba „zápasníci“ dostali trest do konce utkání, takže konečný výsledek tohoto divácky atraktivního klání už neměli možnost ovlivnit. Zápas dospěl do prodloužení, které vyznělo lépe pro Tampu Bay, což korunovalo i její převahu v pěstních soubojích.