Vladimír Růžička mladší bude hrát opět pod svým otcem. Nikdy jsem nebyl extrémně konfliktní typ, přiznává

                   

Junior a senior opět pohromadě. Nová posila Mountfieldu Vladimír Růžička mladší bude opět hrát pod svým otcem, novým hlavním koučem hradeckého klubu Vladimírem Růžičkou. „Vždycky je dobře, když jde člověk do týmu, kam ho trenér chce a ví, co má od hráče čekat. Když trenér ví, jak hráč hraje, tak ho pak nestaví do pozice, která mu nevyhovuje,“ řekl Růžička mladší v úvodním rozhovoru.

Přesun do východočeské metropole ale s otcem nekonzlutoval. „Já i agent jsme jednali jen s panem Kmoníčkem a s trenéry jsme se prakticky nebavili,“ prozradil. Růžička mladší měl nabídky i z jiných extraligových mužstev, přesto se mu Mountfield zamlouval nejvíce. „V mých očích je tým tady silný a ty ambice může naplnit, takže jsem se rozhodl celkem rychle,“ dodal pro klubový web.

iKouč Hradce Králové Vladimír Růžička starší. (zdroj: skkadan.cz)

Jednatřicetiletý hokejista zavzpomínal i na šest sezón v dresu Pirátů. „Bohužel to tam skončilo tak, jak to skončilo. Trošku to k tomu směřovalo už v předchozích letech. Je to škoda, protože v Chomutově to opravdu mělo potenciál,“ říká. „Ale když člověk pořád dokola řeší, že nemá peníze, je to nepříjemné. A nešlo o jednu výplatu, ale několik,“ vzpomíná odchovanec slávistického hokeje.

Růžička mladší v loňské sezóně působil v dresu pražské Sparty. „Chtěl jsem změnu a přišla nabídka ze Sparty, kde stavěli nový kádr. To mě hodně motivovalo a chtěl jsem to zkusit,“ přiznává. „Bohužel jsem tam neměl vytížení a nakonec jsme se dohodli, že to ukončíme. Hrál jsem celou sezónu ve čtvrté pětce, což nebylo to, co bych si představoval a na čem jsme se dohodli. Ve finále mě tam hokej už ani tolik nebavil,“ uvedl.

Z hradecké kabiny obavy nemá. „Plno kluků ale znám už jako protihráče. Nikdy jsem nebyl extrémně konfliktní typ, takže se soupeři klidně prohodím nějakou větu i během zápasu,“ dodal útočník, který v Mountfieldu podepsal dvouletou smlouvu.

Produktivní centr má za sebou 539 utkání v extralize, ve kterých v dresu Slavie, Chomutova a Sparty zaznamenal 281 kanadských bodů. V sešívaném dresu získal před dvanácti lety i svůj prozatím jediný extraligový titul.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články