Vítkovice nesestoupí. Třem týmům z extraligy to stále hrozí

Foto: m.lv.sputniknews.ru

Je to drama až do konce. Takto vypadá situace před posledním základním kolem hokejové extraligy. Kdo by však čekal, že se dramata odehrávají na vrcholu tabulky, ten je na omylu. Dramata se totiž odehrávají na opačném konci. Konkrétně potom na chvostu, kde týmy bojují o to, aby nesestoupily. A boj je to náročný. O všem by totiž mělo rozhodnout až poslední kolo.

Vítkovice už jsou v klidu

Kladno, Litvínov, Pardubice a Vítkovice – to byla ta čtveřice, které sestup reálně hrozil. Nyní už je jasné, že jeden z týmů se z rizika postupu vymanil. A byly to Vítkovice. Hokejisté se dokázali vymanit z rizika sestupu tím, že doma porazili Karlovy Vary. A to výsledkem 8:2. Nutno však říci, že tento zápas byl a ještě bude spojen s řadou negativních ohlasů, jelikož tým z Karlových Varů nepřijel v plné sestavě, ale dorazil v sestavě s juniory a dokonce i dorostenci. Bylo jasné, že Vítkovice to měly snadné.

Riziko sestupu hrozí třem týmům

A jak jsou na tom ostatní týmy z dané rizikové čtveřice? Těm sestup reálně stále hrozí. Jedná se o Pardubice, které jsou na tom zatím pomyslně nejlépe, jelikož jsou na dvanáctém místě a mají 61 bodů. Za nimi je Litvínov, který má 60 bodů. Stejně, jako poslední Kladno s Jaromírem Jágrem. Kdo se nakonec dokáže zachránit a kdo se příštího ročníku hokejové extraligy neúčastní, o tom rozhodne až poslední kolo.

Zabodovalo jenom Kladno

Předposlední kolo mohlo vnést do celkového rizika pádu více jistoty, kdyby se jednotlivým týmům podařilo zabodovat více. Kromě již klidných Vítkovic dokázalo vyhrát jenom Kladno, které porazilo Mladou Boleslav a tak se radovalo ze zisku tří bodů a celkové šedesátky v tabulce. Oproti tomu Pardubice prohrály se Spartou v prodloužení a Litvínov podlehl v základní hrací době v Olomouci. O všem tedy rozhodně až konec tohoto týdne, kde se konečně dozvíme, kdo se udrží a kdo padá.

Foto: m.lv.sputniknews.ru