Již zítra v noci budou mít čeští hokejisté Jan Rutta a Ondřej Palát možnost získat pověstný Stanley Cup. Jejich Tampa Bay Lightning si ve čtvrtém utkání poradila s Dallasem 4:5. Divokou přestřelku ukončil až v prodloužení Kevin Shattenkirk, svěřenci kouče Jona Coopera tak mají pověstný mečbol a v zítřejších nočních hodinách budou moci rozhodnout.

Vítězství Tampy se přitom nerodilo lehce. Dallas poslal ještě v první třetině do dvoubrankového vedení John Klingberg s Joem Pavelskim. Třicet sekund do konce prvního dějství pak po nahrávce Ondřeje Paláta snížil na 2:1 Brayden Point.

iOndřej Palát v letošním play-off září, zaznamenal deset branek a šest asistencí. (zdroj: twitter.com/nhlde)

Lightining si po přestávce vytvořili tlak, který vyvrcholil vyrovnávacím gólem. V přesilové hře přidal svou druhou branku v utkání Point. Ten však vydržel jen pět minut. Mattias Janmark prostrčil kotouč pod golmanem Antonem Khudobinem a svůj důraz v brankovišti přetavil ve vedení Stars Correy Perry. Stav 3:2 však opět nevydržel, Tampa opět skórovala v závěru, minutu před koncem využil přesilovou hru Yanni Gourde.

Ve 46. minutě se svěřenci Jona Coopera dostali poprvé v zápase do vedení, prosadil se Alexander Killhorn. Dallas ale dokázal nepříznivý stav zvrátit gólem Joe Pavelskiho. Veterán v dresu Stars si připsal již 60 gól v play-off a vyrovnal rekord Joea Mullena. Pavelski se tak v šestatřiceti stal druhým nejgólovějším Američanem v play-off NHL.

Přesto svůj individuální úspěch slavit nemohl. Tampa převážila v prodloužení misky vah na svou stranu, v přesilové hře se trefil teprve potřetí v letošním play-off Kevin Shattenkirk. Lightning tak vedou v sérii už 3:1, o vítězi Stanley Cupu tam může být jasno už zítra. Ondřej Palát s Janem Ruttou budou o pohár bojovat od 2:00, jejich snažení bude přímým přenosem vysílat Nova Sport 1.