Velký přesun potvrzen. Hvězda extraligy míří do NHL

Hokejová extraliga přichází o jednu ze svých nejvýraznějších tváří. Dvaadvacetiletý slovenský reprezentant bude od nové sezóny působit v zámoří.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

Odchod výrazné postavy letošního extraligového play-off hlásí Mladá Boleslav. Bruslaři oficiální cestou potvrdili odchod slovenského reprezentanta Miloše Kelemena, který bude od nového ročníku působit v zámoří. Dvaadvacetiletý útočník podepsal dvouletou smlouvu s Arizona Coyotes a těší se na další rozvoj své hokejové kariéry. „Pomalu tomu začínám věřit, ale vůbec si nedokážu představit, co mě čeká,“ prohlásil na stránkách klubu.

Kelemen zároveň přiznává, že Arizona nebyl jeho jedinou možností. „Byl jsem s nimi v kontaktu, i po zápasech jsme se se skautem Arizony vídali. Byli tu i jiní agenti, ale s nimi ten kontakt nebyl tak intenzivní jako s Arizonou. Poprvé jsme se setkali už někdy v září či říjnu. Sledovali mne, řekli mi, že ta šance tu je. Po olympiádě už se to potvrdilo,“ upřesňuje s tím, že finální podpis proběhl ještě před samotným play-off.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

V něm slovenský reprezentant zářil a připsal si ve čtrnácti utkáních 9 branek a 5 asistencí. „Možná proto ze mě spadl veškerý ten stres. Člověk na to neustále myslel, zda se to dotáhne. Nebudu zastírat, je to obrovská šance. Věděl jsem, že už tu příští rok nebudu a snažil jsem si to užít a dotáhnout to s týmem co nejdál,“ míní rodák ze Zvolena, který dříve oblékal také dres Slovanu Bratislava nebo právě HKM.

Na světovém šampionátu se neobjeví

Nyní jej čeká zámořská štace, i proto musí účastník letošních olympijských her zapracovat na své angličtině. „Řekl bych o sobě, že nemám problém zapadnout do jakéhokoliv kolektivu, nikdy mi to nedělalo problémy. Ale určitě tam bude jazyková bariéra. Anglicky rozumím, ale tam budu muset i mluvit. Takže to asi bude těžké. Ale koneckonců jsem už v minulosti měl pár zahraničních trenérů i hráčů v týmu, takže jim rozumím,“ tuší produktivní útočník.

Ten se na ledě představí až na startu kanadskoamerické NHL, do letošního mistrovství světa v dresu národního týmu vinou zranění nezasáhne. „Musím se připravit tak, abych byl především zdravotně v pořádku. Po konci sezóny jsem byl na vyšetření kvůli problémům s kolenem. Měl jsem s tím problémy už v sezóně. Naštěstí nebyl potřeba žádný zákrok. Pracuji s fyzioterapeutem, který mi doporučil být šest týdnů bez ledu,“ zakončil na stránkách klubu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat