Velký návrat. Plzeň získala bývalého reprezentanta, který si zahrál vedle Jágra

Hokejová Plzeň hlásí příchod další zvučné posily. Do západočeské metropole se vrací odchovanec, který s klubem slavil před sedmi lety bronz.

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Jeho jméno fanoušci hokejové Plzně během uplynulých tří let, kdy působil mimo západočeskou metropoli určitě nezapomněli. Sedmadvacetiletý útočník Miroslav Indrák strávil uplynulé ročníky v dresech Vítkovic, českobudějovického Motoru, Vsetína a naposledy po boku Jaromíra Jágra pomáhal zachraňovat Kladno mezi tuzemskou elitou. Nyní se opět vrací do klubu, kde strávil drtivou většinu své kariéry.

Míra v našem klubu působil od svých šestnácti let, bereme ho proto jako našeho odchovance. Jak už jsme avizovali, chceme, aby se k nám naši kluci vraceli a hráli v našich barvách,“ komentoval podpis roční smlouvy na stránkách klubu generální manažer Martin Straka. Ten již dříve přiznal, že návraty opor se vztahem k regionu jsou pro současnou Plzeň prioritou. Indrák by však měl výrazně pomoci také na ledě.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Věřím, že Míra bude pro náš klub platným členem a že zapadne do aktivního stylu hry, kterým se plánujeme prezentovat. Chceme mít širší kádr s možnými alternacemi sestavy,“ doplnil s tím, že příchod Indráka je náhradou za nevydařený přesun. Klub toužil po návratu dvacetiletého Jana Slaniny, jenže ten zůstává v Prostějově. Indiáni proto pokračují v hledání elitního, rozdílového útočníka.

Indrák: Neváhal jsem ani vteřinu

Sám Indrák přiznává, že při nabídce návratu do Plzně neváhal ani sekundu. „Po zvládnuté baráži jsem čekal na vyjádření Kladna, které na mě mohlo ještě uplatnit opci. Když se tak nestalo a objevila se možnost návratu do Plzně, neváhal jsem ani vteřinu,“ doplňuje Indrák, který zároveň uvedl, že dostal řadu nabídek. Zkušený útočník, který dvakrát oblékl reprezentační dres, se proto těší na návrat po boku známých tváří včetně Jakuba Lva.

Nebude to ale jen o Lvíčkovi, znám totiž z kabiny řadu dalších kluků. Zůstali jsme v kontaktu po celou dobu, i když jsme nehráli v jednom týmu,“ uvedl na stránkách klubu. Indrák má na svém kontě 427 extraligových startů, v nichž nasázel 98 branek a u dalších 92 asistoval. Pro Západočechy jde o celkem osmou novou posilu. Již klub získal útočníky Jakuba Lva, Petra Jelínka a Filipa Jansu. Obranu pak vyztuží Tomáš Dujsík, Aleksi Laakso a Daniel Malák. Modrobílý dres by měla obléknout i slovenský reprezentační jednička Samuel Hlavaj.

Je návrat Miroslava Indráka pozitivním znamením?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články