Velkolepá show jménem NHL bude v Praze

i Foto:pixabay.com
                   

O tom, že v říjnu letošního roku k prvnímu soutěžnímu utkání nastoupí hráči Philadelphie a Chicaga v pražské O2 Aréně se již nějaký pátek ví. Ovšem jak k tomu všemu došlo a na co se můžeme těšit do dalších let ? Na to se nyní pojďme podívat trochu blíže.

Historie NHL v Praze

Nebude to poprvé, kdy bude Praha hostit hokejové utkání týmů NHL. Poprvé k tomu došlo již před více než deseti lety. V roce 2008 odehrály dva zápasy v našem hlavním městě týmy Tampy Bay a New York Rangers. Nutno podotknou, že to byli premiérové duely v NHL také pro současné hvězdy zámořské soutěže Stevena Stamkose a Tylera Seguina. Právě Seguin se totiž na pražském kluzišti představil o dva roky později, když jeho tehdejší celek Boston soupeřil s Phoenixem. Při své návštěvě České republiky odehráli Bruins také exhibiční duel s Libercem.

Exhibiční duel pak odehráli také New York Rangers, kteří si v rámci přípravy zahráli s pražskou Spartou v roce 2011. Žádný soutěžní zápas se však v Česku od roku 2010 neodehrál. Právě to se má změnit letos v říjnu, kdy proti sobě bude stát Philadelphia s Jakubem Voráčkem (samozřejmě za předpokladu, že bude zdravý a nebude během léta vyměněn) a Radko Gudasem proti Chicagu, na jehož soupisce se nachází další Čech David Kampf.

NHL se dotknou i další česká města

Čeští fanoušci by v Praze také velmi rádi opět viděli Boston, jehož barvy hájí skvělí Davidové Krejčí a Pastrňák, ovšem Bruins v loňském roce šířili slávu NHL v Číně a podle kolektivní smlouvy nemohou jel na mezinárodní turné vícekrát než jedno za dva roky. Nic to však nemění na tom, že Česko po dlouhé době opět navštíví obrovská show, ke které jistě také přispěje to, že hned do pěti českých velkoměst zavítá NHL Fan Tour. Jedná se o jakousi pojízdnou hokejovou pouť, která má za úkol fanouškům co nejvíce přiblížit historii i současnou zámořské soutěže.

Dalším důležitým bodem je také to, že by zde měla NHL startovat i dalších letech. V průběhu jednání se dokonce mluvilo o dokonce až pětileté smlouvě, která by české metropoli zajišťovala tři soutěžní a dvě exhibiční utkání týmů NHL, ale k upřesnění pravděpodobně ještě dojde. Každopádně nepřekvapí, že NHL je tak mocným tahákem, že lístky na tento hokejový svátek jsou již dávno vyprodány. Ceny lístků se pohybovaly od 2000 Kč do 8 000 Kč, lístky byly vyprodané za pouhé dvě hodiny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články