Velká posila. Do Lítvínova míří po konci smlouvy v Arizoně reprezentant

Hokejový Litvínov před startem nového ročníku výrazné posílení. Kdo je novou posilou severočeského celku pod vedením trenéra Karla Mlejnka?

i Zdroj fotografie: NHL
                   

Ještě před dvěma lety slavil jako první Brit v historii podpis smlouvy v NHL. Nyní jeho sen o působení v prvním týmu Arizony Coyotes končí. Vedení zámořského celku ukončilo s třiadvacetiletým útočníkem Liamem Kirkem předčasně smlouvu a nadějný střelec míří do tuzemské extraligy. V nadcházejícím ročníku bude oblékat dres Vervy Litvínov, se severočeským celkem podepsal roční smlouvu.

Podle sportovního šéfa Litvínova Tomáše Vrábela jde o poslední dílek do mozaiky mužstva pro nadcházející ročník. „Hledání posledního hráče bylo velmi dlouhé a nepříjemně se prodlužovalo. Nakonec se s příchodem Liama podařilo to, co jsme chtěli celé léto. Přišel kvalitní útočník, který je univerzální a schopný hrát jak na křídle, tak na centru,“ uvedl k přesunu opory britské reprezentace.

iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

Je to mladý, hladový a motivovaný hráč. Chce se posouvat a zlepšovat, proto se rozhodl pro Litvínov. Má slušné bruslení, hokejové myšlení i zakončení. Jsme velice rádi, že jsme se po dlouhých jednáních, která se prodlužovala z důvodu ukončování Liamova působení v NHL, dohodli na spolupráci,“ dodal na adresu Brita, který uplynulý ročník strávil ve finském Jukuritu. Za něj zasáhnul do 25 utkání, v nichž zaznamenal 7 branek a 12 asistencí.

Mlejnek: Věříme, že se ještě rozvine

Ve dvou předchozích ročnících putoval po nižších zámořských soutěžích, jeho působení v AHL však narušilo vleklé zranění. „Na svůj mladý věk má Liam poměrně slušné zkušenosti, které věříme, že ještě rozvine ve prospěch našeho klubu,“ věří kouč Karel Mlejnek. Odchovanec Sheffieldu po přesunu přiznal, že nabídky Severočechů pro něj byla velmi zajímavá. „Na konci srpna přišel Litvínov velice rychle se zajímavou nabídkou,“ uvedl na stránkách klubu.

Líbilo se mi, jak byla příležitost prezentována manažery a trenéry a také, jaká role by pro mě v mužstvu měla být. Důležitý pro mě byl také plán rozvoje a možnosti zlepšování se,“ doplňuje s tím, že jej oslovila zejména zářná minulost litvínovského hokeje. „Samozřejmě jsem koukal, kdo všechno v Litvínově hrál, jaké hráče klub vychoval. Koukal jsem i na město. toho, co jsem si našel, vím, že jdu do klubu s obrovskou historií, klubu, který dokázal vyhrát mistrovský titul několik let zpět,“ zdůraznil.

Litvínov mu doporučil Kaše

Přesun mu doporučil také jeho nový spoluhráč. „Mluvil jsem s Ondrou Kašem, zavolal mi a chvilku jsme spolu mluvili. Řekl mi spoustu zajímavých a dobrých věcí a rozhodně rozhodování o dost ulehčil,“ dodává Kirk, který se již brzy může těšit na premiéru ve žlutočerném dresu. Litvínov totiž již v pátek čeká první kolo základní části hokejové extraligy proti Pardubicím.

Zvládne se Litvínov v nadcházejícím ročníku probojovat do play-off?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články