Vaněček 32 zákroky vynuloval Carolinu. Prostě jsem jen klukům pomohl vyhrát zápas, řekl po vítězství český gólman

Nedařilo se mu, dostával hodně gólů. Po návratu do branky Devils ovšem Vítek Vaněček zazářil. Předvedl 32 zákroků a připsal si třetí nulu v sezoně.

i Zdroj fotografie: New Jersey Devils
                   

V poslední době se mu moc nedařilo. Z pěti zápasů NHL sice ve třech slavil vítězství, ale dohromady v nich inkasoval 20 gólů. To dělá průměr čtyř branek na zápas. Mizernou měl Vítek Vaněček i úspěšnost zákroků, z těchto duelů průměrně jen 81,36 procent. Český gólman se tak nemohl divit, že trenér Lindy Ruff dal dvakrát přednost Akirovi Schmidovi. „Bylo to pro mě trochu těžké období. Bojoval jsem s tím,“ přiznal Vaněček.

Vaněček: Doufám, že se zase rozjedu

Ačkoliv Švýcar vychytal vítězství nad Washingtonem a Montrealem, do důležitého zápasu s Carolinou dal Ruff důvěru opět Vaněčkovi. Tentokrát český gólman zazářil. Pochytal všech 32 střel a připsal si třetí nulu v letošní sezoně. „Doufám, že se zase rozjedu. Víte, sezona je dlouhá, neodehrajete 82 zápasů skvěle. Když prostě máte špatný zápas, musíte se vrátit silní,“ poznamenal odchovanec Havlíčkova Brodu.

Proč byl souboj s Carolinou pro New Jersey důležitý? Hurricanes a Devils jsou rivalové z Metropolitní divize a díky vítězství 3:0 se Hischier a spol. dotáhli na soupeře na čele tabulky. „Hrajeme dobře. Obránci jsou velmi dobří. Útočníci dávají góly, což je důležité a brankář jim musí pomáhat svými zákroky. Prostě jsem jen klukům pomohl vyhrát zápas,“ dodal Vítek Vaněček.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články