V Tampě se znovu otevírají tréninkové prostory

Zdroj obrázku: nhl.com

Další nárůst počtu případů koronaviru na Floridě a v oblasti Tampy zasáhl i hráče a členy realizačního týmu Tampy Bay Lightning. Celkem byly v mužstvu diagnostikovány mezi hráči tři případy a na základě toho se uzavřela tréninková centra týmu. Ta byla nyní opět prohlášena za bezpečná a klub tak může znovu naskočit do přípravy na boje o Stanley Cup.

Covid-19 stále působí problémy

Dvě tréninková centra Tampy Bay Lightning jsou hráčům dostupná od včerejška. Uzavřena přitom byla pět dní od chvíle, kdy trojice hráčů hlásila pozitivní test na koronavirus. K nim je navíc třeba připočítat i několik členů realizačního týmu.

Hráči Tampy tak nyní mohou opět naskočit do tréninku podle pravidel tzv. „fáze 2“ programu NHL k návratu do normálu, která od 8. června umožňuje klubům trénovat v malých skupinkách.

Případ pozitivních testů u hráčů Tampy ale opět ukázal, jak zranitelné sportovní soutěže (a samozřejmě nejen ony) stále jsou. Stačil by jeden jediný tým, ve kterém by se nemoc rozšířila, a soutěž by musela být opět uzavřena.

Zdroj obrázku: nhl.com

Play-off letos jinak

Všichni příznivci hokeje samozřejmě doufají, že se žádný z černých scénářů nenaplní a Stanley Cup se i letos dočká svého právoplatného majitele. Tampa Bay byla na začátku pandemie na druhém místě Východní konference s velmi dobrými výsledky 43-21-6 a nebude tedy chybět mezi čtyřiadvacítkou klubů, které si to mezi sebou rozdají o pohár lorda Stanleyho.

Nejprve se ve skupině s Bostonem, Washingtonem a Filadelfií popere o co nejlepší umístění a výchozí pozici pro play-off a pak již začnou vlastní vyřazovací boje. Každá z konferencí bude ty své hrát v jednom městě, jehož jméno však zatím není známo.

Tampa i letos míří vysoko, nejen díky hvězdné dvojici Kučerov – Stamkos. Do boje se samozřejmě chystají i Ondřej Palát a Jan Rutta, kteří by neměli v dresu Tampy chybět.