Uzavření extraligy je podle některých vina Jaromíra Jágra. Ten to odmítá

Foto: nypost.com

V naší nejvyšší hokejové soutěži to velmi vře. Pokud jste posledních pár dní nesledovali aktuální dění, garantujeme vám, že budete doslova šokováni. Celkem živě se totiž mluví o tom, že by mělo dojít k uzavření hokejové extraligy. Toto téma českým hokejem rezonuje více než cokoliv jiného.

Většina je proti

Bylo uspořádáno referendum, ve kterém se mohli vybraní hráči, ať současní, tak i minulí vyjádřit k tomu, zda konec extraligy chtějí, nebo nikoliv. Hlasování v tomto referendu proběhlo celkem jednostranně. Zúčastnilo se ho celkem 289 hráčů a drtivá většina, tedy 92 procent, což znamená 266 z nich se rozhodlo, že uzavírat extraligu rozhodně nechtějí a jsou proti danému návrhu. Dalších 6 se k návrhu nijak nevyjádřilo – v podstatě se zdrželo hlasování. Otázkou může zůstávat, proč tomu tak bylo? Našlo se také 17 z těch, kteří byli pro uzavření. V porovnání hlasů jde spíše o symbolický počet.

Zosnoval vše Jaromír Jágr? Ten to odmítá

Záhy se objevilo poměrně zajímavé tvrzení, které zmiňuje Jaromíra Jágra jako jednu z hlavních postav současného stavu. On, stejně jako Jiří Šlégr a také Aleš Kmoníček z Hradce Králové jsou prý ti tři, kteří takzvaně točí kormidlem a stojí za návrhem Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.

Jágr se proti danému tvrzení poměrně rychle ohradil na probíhající tiskové konferenci. Zde se jasně vyjádřil v tom smyslu, že jeho jméno bylo použito s cílem vyvolat povyk, jako by to byl právě on, kdo stojí za snahou extraligu zcela potopit. Na druhou stranu však připustil, že současný stav nemá dlouhodobou budoucnost, protože sport jako takový si sám na sebe nevydělá a bez sponzorů zde není šance na jakékoliv přežití.

Jak hlasoval Jaromír Jágr?

I tato otázka by mohla jasně rozseknout fakt, na které straně Jaromír Jágr stojí. Odpovědi se však nedočkáme. Důvodem je totiž to, že tento slavný hokejista se referenda vůbec neúčastnil, a tak v něm vůbec nehlasoval.

Foto: nypost.com