Už i mužské MS v hokeji je v ohrožení. Nemusí přijet řada hráčů

Foto: barnaul.bezformata.com

Po tom, co se definitivně zrušilo Mistrovství světa v hokeji žen, se začalo aktivně mluvit o tom, jak to bude s tím klasickým mužským? To se má na rozdíl od ženského hokeje uskutečnit až v květnu a tak je zatím dostatek času na to, aby se situace zhodnotila a aby došlo k posouzení všech zdravotních rizik. Už nyní se ale objevují možné scénáře a některé určitě nejsou nijak pozitivní.

Čekání do dubna

Podle dostupných informací nechává IIHF všemu zatím volný průběh. Diskutuje s odborníky o možnostech, porovnává možná zdravotní rizika a přichází s hypotetickými scénáři. Nic ale zatím není oficiální, jelikož je zatím ještě brzy reagovat na aktuální situaci, která může být za pár týdnů zcela jiná. Co je však zatím téměř jasné, to je fakt, že finální rozhodnutí by měla padnout v průběhu měsíce dubna, kdy by se mělo definitivně rozhodnout, zda se MS v hokeji odehraje a v jaké podobě.

Několik možných scénářů

S konaným MS v hokeji, které se má letos uskutečnit ve Švýcarsku, může existovat několik scénářů. Tím prvním je, že se klasicky odehraje v Curychu a Lausanne, tak jak bylo v plánu. Druhým scénářem může být eventuální přesun do Ruska, které nabídlo pomocnou ruku, že se v případě potřeby může zde odehrát zde.

Třetí možnost je spojena s tím, že se MS v hokeji sice odehraje, ale bude to bez diváků. To moc nepotěší ani fanoušky, ani samotné hráče. A potom je tu ještě čtvrtá varianta, že se MS v hokeji zruší kompletně, tak jako tomu v případě Mistrovství světa žen.

Otazníky i nad hráči z NHL

Začaly se objevovat i spekulace související s posilami z NHL. V USA a Kanadě přece jenom koronavirus neřádí až tak, jako v Evropě. Týmy by tak mohly mít reálnou obavu z nakažení svých klíčových hráčů, což by mohlo vyvrcholit i tím, že jim účast jednoduše zakážou. Oficiálně se však žádný tým NHL zatím nevyjádřil.

Foto: barnaul.bezformata.com