Útočník Sparty po vyřazení z play-off míří do NHL – SportyŽivě

Útočník Sparty po vyřazení z play-off míří do NHL

                   

Ještě před několika dny smutnil po vypadnutí pražské Sparty po semifinále letošního extraligového play-off. Nyní se dvaadvacetiletý útočník a několikanásobný reprezentant Lukáš Rousek může těšit na novou hokejovou kapitolu svého života.
Při geografickém znázornění dvou set padesáti tisícového města na východě Erijského jezera pravděpodobně většině hokejových fanoušků nebude tušit, název Buffalo Sabres však zná každý z nich. Tým, za který dlouhá léta chytal i brankář Dominik Hašek nyní získal dalšího českého reprezentanta. Dvaadvacetiletý Lukáš Rousek podepíše se Šavlemi dvouletý kontrakt.

Odchovanec pražských Letňan přiznal, že o zájmu týmu z NHL věděl již při semifinále, které nakonec skončilo ve prospěch Liberce. „Už během semifinále mi agent řekl, že možná bude mít Buffalo zájem podepsat smlouvu. Nechtěl jsem se tím ale zatěžovat, tak jsme se dohodli, že počkáme až po play-off, abych se mohl plnohodnotně soustředit na Spartu. Chtěl jsem uspět,“ prohlásil pro klubový web.

„První je podpis nováčkovské smlouvy a potom budeme řešit další detaily, kdy odlétám a kde se budu pohybovat. Konkrétní termíny zatím nemám,“ přiznal a jedním dechem dodává, že kanadsko-americké NHL je jeho velkým snem. „Těším se hodně, protože NHL je snem každého kluka. Nikdo nekouká, jestli ho chce Buffalo nebo někdo jiný. Já jsem rád, že si mě na draftu vybrali a pokusím se odvést maximální práci,“ míní pro hcsparta.cz.

Dvaadvacetiletý útočník patřil v letošní sezóně k tahounům Sparty, v základní části zaznamenal 14 branek a 24 asistencí, sedm kanadských bodů pak přidal i v play-off. „Cítil jsem se dobře. Každý rok jsem se chtěl posunout a více Spartě pomoci. Aktuálně mohu udělat další krok a rád bych se v Americe prosadil, takže se koukám dopředu,“ dodal pro klubový web.

Zároveň přiznal, že v případě neúspěchů v kanadsko-americkém NHL mu sportovní úsek přislíbil návrat do O2 Arény. „Aktuálně je celá situace na mně, jaké plány se mnou budou v Buffalu, ale kdyby se mi v Americe nedařilo, nebo bych tam nechtěl být, do Sparty mám dveře otevřené,“ zakončil pro hc-sparta.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 140 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit