Útočník Sparty po vyřazení z play-off míří do NHL

                   

Ještě před několika dny smutnil po vypadnutí pražské Sparty po semifinále letošního extraligového play-off. Nyní se dvaadvacetiletý útočník a několikanásobný reprezentant Lukáš Rousek může těšit na novou hokejovou kapitolu svého života.

Při geografickém znázornění dvou set padesáti tisícového města na východě Erijského jezera pravděpodobně většině hokejových fanoušků nebude tušit, název Buffalo Sabres však zná každý z nich. Tým, za který dlouhá léta chytal i brankář Dominik Hašek nyní získal dalšího českého reprezentanta. Dvaadvacetiletý Lukáš Rousek podepíše se Šavlemi dvouletý kontrakt.

Odchovanec pražských Letňan přiznal, že o zájmu týmu z NHL věděl již při semifinále, které nakonec skončilo ve prospěch Liberce. „Už během semifinále mi agent řekl, že možná bude mít Buffalo zájem podepsat smlouvu. Nechtěl jsem se tím ale zatěžovat, tak jsme se dohodli, že počkáme až po play-off, abych se mohl plnohodnotně soustředit na Spartu. Chtěl jsem uspět,“ prohlásil pro klubový web.

„První je podpis nováčkovské smlouvy a potom budeme řešit další detaily, kdy odlétám a kde se budu pohybovat. Konkrétní termíny zatím nemám,“ přiznal a jedním dechem dodává, že kanadsko-americké NHL je jeho velkým snem. „Těším se hodně, protože NHL je snem každého kluka. Nikdo nekouká, jestli ho chce Buffalo nebo někdo jiný. Já jsem rád, že si mě na draftu vybrali a pokusím se odvést maximální práci,“ míní pro hcsparta.cz.

Dvaadvacetiletý útočník patřil v letošní sezóně k tahounům Sparty, v základní části zaznamenal 14 branek a 24 asistencí, sedm kanadských bodů pak přidal i v play-off. „Cítil jsem se dobře. Každý rok jsem se chtěl posunout a více Spartě pomoci. Aktuálně mohu udělat další krok a rád bych se v Americe prosadil, takže se koukám dopředu,“ dodal pro klubový web.

Zároveň přiznal, že v případě neúspěchů v kanadsko-americkém NHL mu sportovní úsek přislíbil návrat do O2 Arény. „Aktuálně je celá situace na mně, jaké plány se mnou budou v Buffalu, ale kdyby se mi v Americe nedařilo, nebo bych tam nechtěl být, do Sparty mám dveře otevřené,“ zakončil pro hc-sparta.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka