Úspěšný rok! Jak si vedli mladíci z loňského draftu?

                   

Letošní rok nebyl pro mladé České hokejisty příliš pozitivní. V prvním kole draftu jsme po letech opět neměli žádného zástupce, ani po té nebyl o tuzemská želízka v ohni příliš velký zájem. Zdá se, že naši hráči už nejsou pro NHL tak atraktivní, jako tomu bylo v letech minulých. Doufejme však, že jde pouze o krátkodobý výkyv, který zase brzy skončí. Někteří čeští nováčci se v zámořských hledáčcích objevili teprve loni a už se jim podařilo dát o sobě vědět. Víte, kdo z minulého draftu jak dopadl?

5. místo – Jakub Lalko

Tento devatenáctiletý útočník se stal dalším českým hokejistou, jehož si vyhlédl slavný Boston Bruins. V minulosti se stejnou cestou vydal například i David Pastrňák, jemuž se v kádru Medvědů podařilo vyrůst v hvězdu světové extratřídy. Ačkoli nebyl Lalko první volbou Bostonu (vybral si jej až ve třetím kole ze 77. pozice), dal o sobě letos hlasitě vědět. V NHL  se sice neobjevil, nicméně na kanadské farmě v Rouyn-Noranda Huskies výraznou měrou přispěl k prvenství v mládežnické soutěži. V brzké době by se mohl posunout výš, potenciál v něm rozhodně dřímá.

4. místo – Jakub Škarek

Dalším hokejistou v našem seznamu je devatenáctiletý brankář Jakub Škarek, jemuž byla od počátku věštěna velká budoucnost. Daří se mu využívat dar, který dostal do vínku, neprovádí to ovšem skrze NHL. Do kádru New York Islanders se nepodíval, bezprostředně po skočení draftu se vrátil zpátky do rodné Jihlavy, odkud zamířil hledat štěstí do Finska. Tam v barvách Lahti nastoupil do 22 utkání a patřil mezi nejlepší mladé brankáře tamní nejvyšší soutěže.

3. místo – Jan Jeník

Jako první Čech se ve třetím kole radoval ze zájmu zámořského celku. Z celkového 65. místa si jej vybral celek Arizona Coyotes, kde o něj však na začátku ročníku zájem nebyl. Zůstal tedy na domácí scéně, Liberci odehrál deset zápasů. Většinu času strávil v Benátkách nad Jizerou, odkud přibližně v polovině sezóny odešel do zámořské OHL, konkrétně do týmu Hamilton Buldogs. Tam se uvedl skutečně parádně, ve 29 zápasech posbíral 31 bodů! V tabulce neproduktivnějších hráčů klubu atakoval přední příčky a příští rok dle předpokladů zvládne ještě mnohem víc!

2. místo – Martin Kaut

Jedním ze dvou českých hráčů, kteří se v draftu dočkali hned během prvního kola, byl útočník Martin Skaut. Ten okamžitě podepsal nováčkovskou smlouvu s Coloradem, do jehož A-týmu se zatím nepodíval. Ročník strávil na farmě Colorado Eagles, kde si z 67 zápasů odnesl osmadvaceti bodový zisk. Jako jeden z mála má slušnou šanci, že se příští rok dočká premiéry mezi světovou elitou.

1. místo – Filip Zadina

Celkově šestý hokejista minulého draftu se stal jasnou českou jedničkou, což prokázal i během uplynulého ročníku. Čekala na něj smlouva pro nováčky v Detroitu Red Wings, jimž začátkem roku pomohl jednou brankou a dvěma asistencemi posbíranými v devíti zápasech. Ačkoli zbytek sezóny odehrál na farmě v Grand Rapids, kde kanadských bodů vybojoval 38, dal o sobě hodně vědět a nejspíše se do NHL v dohledné době znovu vrátí. A možná i na delší dobu!

Foto: sportsnet.ca

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články