Tvrďák Ovečkin? Kde že! Doma je klidný jako beránek a synovi dokonce vyměňuje plenky

Ruského kanonýra Alexandra Ovečkina máme všichni zafixovaného jako tvrdého chlapa, který pro ránu či ostrý souboj nejde příliš daleko. Ostatně díky tomu už dlouhá léta kraluje Washingtonu Capitals a vlastně i celé zámořské NHL. Jaký je ovšem v okamžiku, kdy kolem něj uhasne záře reflektorů a užívá si chvilky v kruhu rodinném? Podle ruské modelky Anastasie Šubské, s níž hokejista tvoří manželský pár od počátku sezóny 2016/2017, by jej fanoušci nejspíš nepoznali. Je totiž úplně jiný, než se v hokejovém prostředí prezentuje. Navíc prý bez připomínek zastane i běžné činnosti v domácnosti, které by se ostatním mužům z hloubi duše příčily.

Šubská poznala Ovečkina na olympijských hrách v Pekingu

Psal se rok 2008 a celý svět napjatě vyhlížel letní olympijské hry v Pekingu, kterých se samozřejmě zúčastnilo i velké množství ruských sportovců. Tehdy olympijskou družinu doprovázel i Alexander Ovečkin coby čestný host. Šubské v té době bylo teprve čtrnáct let a i ona se k výpravě připojila díky přítomnosti svého otce. V té době by budoucí modelku dle jejích ještě ani ve snu nenapadlo, že s nejlepším ruským hokejistou současnosti bude tvořit pár:

„Bylo mi čtrnáct let a nepřikládala jsem tomu setkání velký význam. No a o několik let později si mě Saša našel na instagramu, napsal si o číslo a zavolal mi.“

Šubská s Ovečkinem se do sebe téměř okamžitě zamilovali a jejich vztah vzal za své v roce 2016, kdy vstoupili do svazku manželského. O dva roky později se jim narodil syn Sergei, jenž dostal jméno podle hokejistova zesnulého bratra. Jelikož Ovečkinův potomek nedávno oslavil první rok na tomto světě, rozhodla se Anastasia Šubská podělit s novináři o své soukromí. A mnozí čtenáři se poté nestačili divit, co se o tvrdém útočníkovi Capitals dozvěděli.

Život s Ovečkinem není jednoduchý, i když se hokejista snaží pomáhat, jak to jen jde

Pětadvacetiletá Anastasia poodkryla, jak vypadá život s hvězdou první kategorie. Procházet se s Ovečkinem jen tak po ulici prý prostě není možné, protože jim lidé nedají ani na chvíli pokoj:

„Je to složité, ve Washingtonu je Alex za hrdinu. Nemůžeme si dojít ani do supermarketu, všude Sašu poznávají, chtějí se s ním vyfotit. Létám za ním, ale v průběhu sezony jsem doma v Moskvě se Sergejem, tam máme rodinné zázemí.“

Ačkoli má soužití se slavným sportovcem jistá úskalí, nelze ovšem opomíjet také jeho benefity. Z nich za zmínku stojí například snové finanční podmínky a také možnost cestovat po celém světě. Anastasia navíc překvapila novináře tím, že o Ovečkinovi mluvila jako o laskavém „medvídkovi“, který se jí snaží všemožně ulehčit práci a dokonce i péči o dítě. Na jeho adresu pronesla následující slova chvály:

„První Sergejovo slovo bylo „táta“. I když jsme teď pobývali v Rusku, měl Alex nabitý program, ale vždycky si našel čas, aby mi zavolal, jak se máme. Na ledě je Alex sice zvíře, však ho znáte, ale doma je jemný a laskavý. Dokonce i plenky už se naučil měnit.“

Řekli byste do třiatřicetiletého matadora zámořských ledových ploch, že bude v domácnosti takto pracovitý?

Foto: s74794.cdn.ngenix.net